Heeley Hippie Rose
 

Hippie Rose

Značka:

Heeley

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mech
SRDCE: bulharská růže, pačuli

ZÁKLAD: vetiver, kadidlo, pravá ambra, pižmo

Kategorie:

květinová, orientální

  • 25.07.17

Éru hippies jsem sice zažila, ale žádné zásadní vzpomínky na ni jsem v mysli neuchovala. Dáno je to tím, že Západočeský kraj se tehdy prezentoval jako „pevná hráz socialismu a míru“, a také koleje, které jsem na našem dvorku vyjezdila s kačerem, ještě travou nezarůstaly.
Hippie Rose je jemná nostalgická růže. Lehký závan pomíjivého času, jako když si udržovaná šedesátnice prohlíží s vnučkou v předpubertálním věku fotky z léta 69 . Woodstocké bahno už zaschlo a opadalo, louky se vzpamatovaly, hesla vybledla a zprofanovala a zůstaly léty zidealizované vzpomínky. Vůně je v podstatě postavena na dvou složkách. Spojení růže (uvedena bulharská) a pačuli může být obehranou písničkou, anebo také (a to platí v tomto případě) zajímavou variací na známé téma. Jak popsat zdejší růži? Je dostatečně sytá (stopička oleje), v plném květu, a když bych měla zvolit barvu, vybrala bych si tmavou cyklámenovou (přikládám vysvětlení pro muže ). Voní přírodou, přerostlou trávou a i trochu suchou zemí, ale nemá v sobě častou orosenost, jiskřivost nebo nedejbohu skotačivost. Není v ní nic z vymydlenosti šestnáctiletých debutantek. Pačuli je cítit jako hygienu nezanedbávající hipík – trochu kouřově a uprášeně, čistou pokožkou, na které slunce a vítr vysušily drobné krystalky slaného potu. Ta nasládlost v závěru mi něco připomíná …..
No nic, jdu se podívat, jestli tu syn nezanechal nějaký matroš … :lol:

Nahlásit
  • 12.11.11

Lineární, minimalistická vůně. Růže a pačuli v hlavní rolích … a hned! Růže je čerstvě utržená, ještě orosená, podkreslená svěžím bergamotem. Pačuli nadýchané a suché, prachové. Žádná těžká, mokrá zemina a navlhlý sklep. Kapka medu, a ambrový, lehce orientální základ, ochlazený kadidlem. Mladší sestra hlubší a rafinovanější Portrait of a Lady. Pěkné.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Heeley Hippie Rose

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Heeley Hippie Rose

Líbí se mi (11) 85%
 
Neutrální (2) 15%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama