Heeley Iris de Nuit
 

Iris de Nuit

Značka:

Heeley

Složení (ověřené)

HLAVA: anděliková semínka, mošusová semínka
SRDCE: kosatcový kořen, fialky, mrkvová semínka
ZÁKLAD: pravá ambra, bílý cedr

  • 23.08.13

Z tohoto „nočního kosatce“ mám smíšené pocity. Rozporuplné jsou proto, že tentokrát není nejvíc ta mrkev, co mi v něm vadí, ale protivná mazlavá olejnatost a spousta dusivé prašné zeminy. Vezměme to však raději popořádku.

V prvních tónech se misí hořká zeleň s koňakovou nasládlostí - minimalistická připomínka začátku Angelique Noire. Jenže tu v zápětí zasype asi tak tuna prašné zeminy, přes níž se nesměle snaží dostat zemitý kosatec, poprášený trochou fialkového pudru a z hlíny se nesměle deroucí mrkev. A aby toho chudáci neměli málo, někdo je místo vody začne polévat horkým mazlavým olejem, čímž snaha o chladnou pryskyřičnatou tíhu ve stylu Iris Silver Mist bere za své :? .

Svoji přívětivější stránku ukazuje znovu až v dojezdu, kdy je kosatec s pozůstatky prachové zemitosti a nasládlého fialkového pudru vzat pod ochranná křídla drhnoucího suchého cedru a hořkoslané ambergris. V této fázi však začíná být vůně poměrně rychle a ztrácí na intenzitě, takže to, co byste si chtěli asi užít nejvíce, zmizí během dvou hodin téměř docela a pak ho můžete hledat leda nosem přímo na kůži :? .

Nahlásit
  • 20.12.12

Zpočátku dřevitý kosatec, později doplněný nasládlým pudrem a větším než malým množstvím větrového pižma.....naštěstí větrovost postupně vymizela a zůstal sladký prachový kosatcový pudr. Velice příjemná tělovka.....a s překvapivou intenzitou i celodenní výdrží. Ovšem levnější a dostupnější Infusion d'Iris prokáže podobnou službu.....

Nahlásit

Hodnocení parfému Heeley Iris de Nuit

Líbí se mi (11) 69%
 
Neutrální (4) 25%
 
Nelíbí se (1) 6%

Reklama


Reklama