Heeley Vetiver Veritas
 

Vetiver Veritas

Značka:

Heeley

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: cesmína, levandule

SRDCE: haitský vetiver, grep
ZÁKLAD: dřevité tóny, zelené tóny

  • 29.06.16

James Heeley tentokrát vytvořil parfém na hranici aromatického zážitku. Jak je jeho zvykem, tato kompozice je úvahou nad možnostmi. Tu čest podívat za svůj běžný obzor tentokrát dostalo jeho veličenstvo Vetiver.

Esence, která se získává destilací ze silných kořenů nenápadné trávy, je v niche parfumerii – a obzvláště ve francouzské škole - velmi podstatná. Používá se obvykle ve spodních vrstvách parfému, kde kompozici stabilizuje a přináší jemné dřevité tóny. Známé jsou také terapeutické účinky esence Vetiveru. Ceněný je pro svůj uzemňující charakter a sílu uvolnění při relaxaci. Jakoby skrze silné kořeny mluvila Země…

Ve Vetiver Véritas je tato esence překvapivě umístěná jinde, než obvykle. Je pravdivým srdcem, kolem kterého tančí levandule, máta a grepfruit. James jednoduše převrací pyramidu. O silném králi nemáte pochyb od prvního nadechnutí. Při prvním setkání ukazuje laskavou tvář, když se nechává ovívat jemně hořkým fialkovým závojem z levandule. Najednou zahalí trůnní sál lehce zelené tóny – to se jen Jamesova mistrně a proslule zpracovaná máta hlásí o slovo. Je dvorním šaškem a jediná smí říkat pravdu. Podvolujete se, dosedáte na zem, jaká úleva. Král má dnes dobrý den. Lehkými dovádivými tóny grepfuitu v těle parfému nám podkládá naše nohy, aby ve svém uzemnění nezapomněly tančit.

Ano, obdivuju a miluju sílu této vůně. Tento parfém je tak osobní, jako málokterý. Musíte si ho ustát, protože to, co dělá s Vámi, to je to, o co tu běží. Pravděpodobně je to vybočení z postojů „vůně pro ostatní“. Pro okolí je jemný, ale něco je jinak. A vy - vy nic. Pokud ho pochopíte, zůstáváte ve svém středu. Jaká škola života v pár vzácných kapkách.

Nahlásit

Hodnocení parfému Heeley Vetiver Veritas

Líbí se mi (1) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama