24, Faubourg Eau Délicate

Značka:

Hermès

Rok:

2003

Složení (neověřené)

HLAVA: pomerančový květ, jasmín

SRDCE: listy maliníku, listy vavřínu, pelargónie

ZÁKLAD: vanilka, santalové dřevo

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

Kategorie:

květinově zelená

  • 28.10.11

Delikátní vůně v pravém slova smyslu - lehce svěží jemný jasmín v záplavě suchých vavřínových listů. Vůně je nesladká, příjemná a originální. Byla by ideální na jaro - je však již hůře dostupná, protože její výroba skončila…

Nahlásit
  • 02.04.07

Odlehčená verze 24, Faubourg začíná svěží, lehounce štiplavou vůní, která mi ze všeho nejvíc připomněla vůni čerstvého rozkrojeného zázvoru - je trochu citrusová, ale plnější, výraznější a štiplavá. Zázvor ovšem ve složení uveden není - takže onen zvláštní citrusový závan přičítám spíš květům pomerančovníku a dalším složkám. Po chvilce se promísí svěží tóny citrusů s květinami - především jasmínem - který vůni dodává jemnou mýdlovost (to mýdlo mi trochu připomnělo mýdlo z Glow od J. Lo, ale Glow je celkově méně elegantní a s jinými květinovými tóny) Postupem času na ruce zůstává jemný jasmín lehce, opravdu jen lehce, podbarvený vanilkou a moje „zázvorová“ svěžest je někde hodně v pozadí.
24, Faubourg Eau Delicaté je, dle mého názoru, především jemně elegantní vůně - píšu jemně, protože některé jiné vůně mi připadají elegantní spíš prudce a násilně. Svou typickou jemnou mýdlovostí má pro mě velmi zajímavý nostalgický nádech, tolik netypický pro většinu dnešních moderních vůní.
Výdrž je na EDT adekvátní - na ruce kolem 4 hodin, na oblečení mnohem déle.
Flakon je tvarově stejný jako u klasického Faubourgu a průsvitný, jemně duhový, v oranžovo zlaté krabičce, která se přesně hodí k charakteru vůně - stejně evokuje teplo a slunce.
Ideálním obdobím k nošení je teplé slunečné jaro, nebo teplý podzim. Chcete-li srovnání s klasickým 24 Faubourgem - ten je plnější, hutnější, výraznější a řekla bych více nostalgický - což v překladu pro nemilovníky podobných vůní znamená více starobylý :) A proto, jestli se vám klasický 24, Faubourg nezamlouval, dejte šanci nevšední kráse 24, Faubourg Eau Delicaté.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès 24, Faubourg Eau Délicate

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès 24, Faubourg Eau Délicate

Líbí se mi (86) 75%
 
Neutrální (23) 20%
 
Nelíbí se (6) 5%

Hodnocení odbornice

  • 22.11.06

Zatímco nad Faubourgem mě napadlo, že by to byl hezký dárek pro moji matku, která si potrpí na výrazné vůně, Faubourg Eau Délicate by zase potěšil mně. Je to úplně jiná vůně než Faubourg. Obě mají ve složení společný pomerančový květ a jasmín, ale obě s nimi zacházejí jinak. Eau Délicate je jednou z těch lehkých, svěžích vůní, které připomínají...

číst více

Reklama


Reklama