24, Faubourg

Značka:

Hermès

Rok:

1995

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Roucel Maurice

Kategorie:

chyprově květinová

  • 26.08.14

Testována veze EdT i EdP - popis EdP.
Nechápu, jak jsem ji mohla tak dlouho míjet. Miluji pomeranče ve vůních ve všech podobách a tady mám celý pomeranč - hořkou slupku, rozvitý květ a měsíček sladkého plodu. K tomu voné tyčinky z měkkého santalového dřeva. Mám tam i krásný suchý kosatec, který dělá vůni tak nádherně pudrovou, na troud vysušený pudr, pro mě ani špetka mýdla, s jasmínovou kyticí možná šel někdo kolem. Minimalistická vůně vybroušená do dokonalosti, klasická chypré, vrchol elegance, decentnosti. Ano, je tam pánský tón, ale v podobě, jak ho mám ráda, např. Dune (Dior), Cuir (Lancome). 24 FB budí respekt, kam vstoupíte, ať už máte džíny a křivák nebo strohý kostýmek, rozevlátým šatům dodá nádech ženskosti. Krásná ve včerejším „babím létě“, krásná dnes, když prší. Domnívám se, že EdT bych s radostí nosila stejně jako Dune do veder, na EdP se těším na podzim a v zimě to vidím vrchol luxusu. Podobnost s Coco ale neshledávám vůbec, jsou to pro mě dvě zcela rozdílné, obě nádherné vůně. Coco je křehkost, 24 FB je síla.

Nahlásit
  • 28.06.14

Neznám víc classy vůni.
Voní dokonale elegantně, jemně krémově dřevitě, čistě, medově sladce a nebesky květinově.
EDP - spousta omamných, chladivých pomerančových kvítků, měkký santal a ambra.
EDT voní jako květinářství.
Obě koncentrace na mojí kůži drží dlouho, EDT přes 12 hodin.
Siláž je kultivovaná, váš nos ale potěší.

Nádherný flakon

Nahlásit
  • 07.02.14

Konečně jsem mohla vyzkoušet tuto vůni. Doslova jsem se na ní těšila na základě zdejších ód i kritik. Narovinu. Milovnice lehkých svěženek a růžových či ovocných eau či eau fraiche - toto s velkou pravděpodobnstí nebude váš šálek. Na druhou stranu jednou se konečně s pořádnou sytou a dámovičkovskou vůní začít musí a toto by byl dobrý začátek. Nástup je velmi řízný - nenechte se odradit! O to větší je pak překvapení jak se vůně krásně rozvine a drží se poslušně u těla. A o tom je celá tahle vůně. Špetka orientu tam bude ale jemná, neobtěžující, rajcovní. Jako bych ponořila nos do bohaté kytice ne bílých ale žlutých a oranžových omamných květů. Hutná, sytá, hluboká. Může za to asi pomerančový květ. Díky tiare a větvičníku /což je zde velmi výrazná složka/ se mi tato vůně zařazuje typově k Laurenovu Safari. Je teplá a zahřeje. Nejlépe by se mi hodila do vlhkého, sychravého dušičkového dne. Naprosto chápu, že to je pro někoho vůně kultovní - vzhledem k roku uvedení na trh - je totiž nadčasová /nikoli ale ve smyslu univerzální a pro každého/. A na závěr varování: POZOR NA TUTO VŮNI SI MŮŽETE SNADNO VYPĚSTOVAT ZÁVISLOST!

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès 24, Faubourg

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès 24, Faubourg

Líbí se mi (224) 64%
 
Neutrální (66) 19%
 
Nelíbí se (58) 17%

Hodnocení odbornice

  • 03.01.08

Testovaná verze: EdT. 24, Faubourg mi z dávné letmé zkoušky na papírku utkvěl v hlavě jako květinový orient. Důkladná zkouška na kůži nakonec odhalila něco trochu jiného, i když orientální podtóny ve Faubourgu jsou. První, co mě po pořádném ovonění napadlo, bylo - tohle bude příští dárek pro mámu. Maminka totiž miluje Coco a Faubourg je jí...

číst více

Reklama


Reklama