Calèche

Značka:

Hermès

Rok:

1961

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Robert Guy

  • 24.02.17

Edt - na začiatku pomerne ostrá a razantná, cítim tam trochu nepochopiteľne kadidlo. Asi po hodine na mne vonia úplne ako klasický detský púder, ktorého vôňu si pamätám z detstva. Výdrž je podľa mňa slabšia.

Nahlásit
  • 23.02.13

Překrásná vůně poctivého květinového mýdla. Ze začátku mě v nosu zaštípaly nemilosrdné aldehydy a větvičník, poté se přidala růže, ale ne vůně růže čajové, ale vůně plané růže, nesadká kořeněná, když toto „mýdlové běsnění“ odeznělo zůstala mazlivá vůně čistoty smíchaná s vůní kopretin.
Nevím proč, ale hned mě napadlo, že kdybych byla mužem, žena navoněná touto vůní by ve mě vyvolala chuť na ehm… sex. Přišla, luxusním mýdlem ze sebe smyla prach velkoměsta a nyní je tu jenom pro mě .....
Ještě že jsem ženská :-)

Nahlásit
  • 31.07.12

Velmi zajímavá vůně. Drží si svou linii. Je na hony vzdálená dnešním tzv. „moderním svěženkám“. Je to zkrátka JINÁ vůně. Bezprostředně po nástřiku nastrouhané žluté květinové mýdlo. Vůni bych označila za „staromilskou“ ale v tom nejlepším slova smyslu. Je mýdlová ale lehká, když jsem si přečetla rok uvedení na trh - klobouk dolů před návrháři, díky kterým vůně žije dodnes. Po rozležení mi malinko (ale velmi vzdáleně připomíná vůni kůže - ale takové hrozně slaboučké žluté jelenice - nebo semiše). Vidím starší elegantní dámu v tmavém kostýmku a klobouku s novým žlutým koženým kufříkem a žlutých kožených rukavičkách, která vystupuje z automobilu značky Laurin a Klement a odchází lesní cestou na procházku nebo na dostihy?

Nahlásit
  • 17.06.12

Úplně souhlasím s recenzí. Je nejen elegantní, ale i romantická. Voní tak letně a nadýchaně. Bílé krémové mýdlo, lehce štiplavé s trochou citrónu, verbeny a žlutých květin (slaměnek) zaoblených santalem. Luxusní, suchá vůně čistoty.
Rozdíl mezi EDP a EDT cítím nejvíc v hlavě - toaletka je hladší, omamně květinová, spíš jako koupelový olej, kdežto Soie de parfum je na začátku ta řízná mýdlovka a postupně sametoví. Základ mají hodně podobný. Flakony jsou výmluvné. Pískované sklo EDP s tmavší tekutinou - výraznější, zato sametovější, čiré sklo EDT s pastelově žlutou - jemnější, hladší, lehčí. Samet versus olej. Výdrž i siláž mají skoro srovnatelnou.
Většinou dávám přednost flakonům z leptaného skla, ale flakon toaletky je to nejhezčí, co jsem kdy držela v ruce. Oblý tvar, kvalita, barva, a ta vůně! 1961? Dokonalé!

Nahlásit

Hodnocení parfému Hermès Calèche

Líbí se mi (93) 61%
 
Neutrální (38) 25%
 
Nelíbí se (22) 14%

Hodnocení odbornice

  • 12.11.07

Květinová vůně, na kterou sedí slova jako „elegantní“ a „klasická“. Pravděpodobně v ní bude špetka aldehydů, protože pod květinami vykukují typické aldehydové mýdlové tóny. Na rozdíl od typických aldehydových vůní ale Calèche nepůsobí tak výrazně, spíš hladce a hebce. Vytváří dojem drahého, luxusního, květinového mýdla, vonícího hlavně po...

číst více

Reklama


Reklama