Eau de Gentiane Blanche

Značka:

Hermès

Rok:

2009

Složení (neověřené)

hořec, bílé pižmo

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

od 1544 Kč
  • 14.07.15

Fandové prominou, ale poprvé se musím o vůni vyjádřit jako o puchu :(. Snesu opravdu kde co, ale toto mě v negativním smyslu donutilo sednout ke klávesnici a vypsat se ze zážitku. Poprvé jsem se také pozastavila nad tím, že by někdo chtěl dobrovolně takto " vonět"…? No nic - zestručním to: Tato vůně ve mě vzbuzuje depresivní, hororové pocity, vybaví se mi opuštěné hřbitovy, zatuchlé márnice, hnilobné procesy … celkově je to pro mě kondenzovaná dekadence a marnost, která mi ve finále až rozhoupala žaludek. Jedno pozitivum ale má - rozhodně zaujala a vymyká se průměru :).

Nahlásit
  • 04.11.13

Pro mě je to kopřivový nálev. Jako, když se popálíte o kopřivu, a maličko sladka (asi pižmo?). Působí ale uklidňujícím dojmem, jako aromaterapie. Spíše na pány.

Nahlásit
  • 31.08.09

Znáte Lichořeřišnici? takovou tu podivnou oranžovou kytku s listama jako menší lekníny.. se specificky nahořklou vůní? Tak takhle přesně mi voněla tato kolínská. Nebo mě tedy spíše smrděla.

Nahlásit
  • 29.08.09

Autor: Jean-Claude Ellena
složení: bílé pižmo, hořec, kosatec, kadidlo

Snaha vytvořit kolínskou bez citrusů se autorovi povedla. Citrusy žádné, svěžest neoddiskutovatelná, minimalistická. Překvapivě drží na kůži několik hodin, i když se vyrábí pouze v koncentraci EdC. Při jednom poledním přestříknutí jsem ji cítila z kůže od rána do večera a druhý den ráno o sobě dávala vědět její nahořklá stopa.
Během dne jsem nezaznamenala žádnou změnu vůně, celý vývoj se odehrává jen v prvních minutách, ale pak už se usadí v takové velmi suché směsi kvetoucích horských bylin. A večer po druhém převonění mi chvíli připomínala vůni hořké čokolády (úplně bez cukru).
Typuji, že si ji oblíbí spíš muži než ženy. Já si ji nepořídím, ale to jí na půvabu neubírá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Hermès Eau de Gentiane Blanche

Líbí se mi (36) 55%
 
Neutrální (19) 29%
 
Nelíbí se (11) 17%

Reklama


Reklama