Eau de Pamplemousse Rose

Značka:

Hermès

Rok:

2009

Složení (neověřené)

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

od 1089 Kč
od 2049 Kč
  • 26.09.12

Pamplemousse rose se na mém zápěstí rozvoněla jako nadčasově svěží,zaobleně hořká a lehce suchodřevitá.I přes svou výraznou svěžest(grapefruit) není rozjuchaná ani jiskřivá,což u vůní bytostně nesnáším,není nikterak ani hluboká,ale rozhodně ani jednoduchá,je zajímavá,nekom­plikovaná,je ideální na léto.Je to inteligentní nerozjásaná,vy­rovnaná a velmi svěží vůně,která stojí pevně nohama na zemi,ale hlavu má vysoko v oblacích,tak jako třicátnice o letní dovolené-naplno si užít svěžest léta,ale už neblbnout jako ve dvaceti...... :-)

Nahlásit
  • 23.01.12

Vzorek této krásné vůně mi byl přidán jako pozornost k objednávce zde na Arome. Miluji Hermés pro nadčasovou svěžest, dlouhou výdrž i sofistikovanost složek, které jsou z vůní cítit.
Jelikož nejsem odborník a můj nos je omezený na líbí-nelíbí, napíši spíš svůj názor, než recenzi.
Na „voňavkách“ je úžasná jejich rozmanitost při jednom použití… Každému se líbí různé čichové podněty, subjektivně vnímáme stejnou vůni odlišně, každý jsme chemicky jedinečný, a tak se na více lidech stejná vůně různě rozvoní…a navíc máme každý svůj nos vycvičený a naučený akcentovat jen určité podněty. Proč tak rosáhlý úvod? Protože to, co mě na vůních baví, je právě ta rozmanitost ve vnímání subjektivním i okolím.
Vůni jsme použily 3 ženy: já (miluji Chanel Allue Sens., Eau Fraiche; má kamarádka (je kytičková, voní jí Chanel Coco Madem., Chloé, Hypnose Senses) a má matka (AVON Today…atp..). Na všech třech byl začátek téměř stejný - grep.
Posléze se na mě rozvoněly ostřejší citrusy/jako limetka/ a seno /tohle je na mě cítit ze všech Hermések; další fáze byla růže-květ, krásný růžový odér, který však trval jen malou chvilku, a na zápěstí mi zůstala výrazná jásavá, ale velmi půvabná, ostrá svěžest s trochou sena;
Kamarádce vůně na zápěstí pudrově zjemnila do decentních svěžích citrusů a trošky bílých květin, načež se rozvoněla nádherná růže-luxusní lisovaný růžový marocký olej, který držel o poznání déle, než mně. Závěr vůně se nesl v tónech jen letmé svěžesti, květin /jako frézie…?/ a trošičky pudru.
Moje matka je paní v důchodovém věku, která nesnese komplikovanou a těžší vůni, vše nesvěží ji dusí. Pamp.Rose ji zaujala po prvním nanesení (k mé radosti). Po již zmíněném grepu nastal cirkus…představte si, že typicky svěže citrusová vůně nabrala na obrátkách směrem květinovým! Přišla i fáze růže, ano, ale máma voněla bílými květinami!!, trochou růže a něčím mýdlově pudrovým… Voněla nádherně, ale úplně jinak, než jak bych čekala! Vůně na jejím zápěstí byla luxusní bílá, něžná /uhlazený citrus/ a květinová…jako ve vatě, bavlníku…jako esence něhy…
Průběh cyklu změny byl relativně rychlý, k závěru, který docela dlouho drží, se dostanete rychle.
Pamp.Rose je ideální na teplé až horké dny, je luxusně osvěžující a „čistá“.

P.S.: Vůně nelhala-já jsem hlasitý bohém, kamarádka romantička a máma je něžná náuč pro všechny v rodině.
P.P.S.: Někdy je dobré připustit si subjektivnost úsudku, proto pořád hledáme, čicháme a snažíme se najít tu „naši“ vůni, která o nás poví okolí, kdo jsme. Jen pozor, co všechno na nás vůně prozradí a nebo na to, že každému na nás nevoní to, co nám :-)

Nahlásit
  • 26.10.11

Zajímavá, nikterak úderná kolínská, která je postavená na citrusech. Počáteční vývoj je vůbec „citrusové defilé“ - trochu štiplavá kandovaná pomerančová kůra zkombinovaná s lehce nahořklým grepovým džusem a neroli. Kdesi v pozadí vystrkuje růžky klasická 4711. Po rozvonění ještě růže v podobě růžového dřeva. Jako unisex mi zrovna moc nepřipadá - spíš nesladká dámská. Stejně jako většina kolínských moc nedrží - ale je to veskrze příjemný důvod k častějšímu přestříknutí…

Nahlásit
  • 28.09.11

Sladce zralý růžový grep s dřevitým vetiverem. Ač jednoduché, moc povedené. Výdrž slabá, co jiného od kolínské taky čekat. Spíš bych ji viděla pro ženy, ikdyž pro éterického, jemného muže (žádného takového neznám ) proč ne.

Nahlásit
  • 31.08.09

Vůně dost podobná Bigarade Concentré - FM, nebo typově blízká i k Zelené mišce od Molinard. Já v ní nerozeznám růži, zato citrusů spoustu, a řekla bych že i nějaké to seno. Je to příjemná nahořkle citrusová vůně, bohužel s malou výdrží. Škoda, že se nedělá i v lepší koncentraci.

Nahlásit
  • 29.08.09

Autor: Jean-Claude Ellena
složení: grapefruit, pomeranč (?), rhubofix a vetiver

Citrusová svěží kolínská, dost odlišná od původní Orange verte, ale také zeleno-dřevito-ovocná, nesladká. Na oblečení jsem netestovala, prý drží lépe, na kůži bohužel je znát sotva půl hodiny, pak beze stopy mizí = vyžaduje neustálé přiživování. Rozhodně se vyplatí pořídit rovnou 200 ml flakon.

Vývoj vůně se odehrává v prvních minutách, úvodní představení probíhá ve jménu kůry z růžového grepu, pak se zjemní, projde přes podobu grepové šťávy a pomeranče ke zvláštní vůni růží, ale není to žádná bulharská nebo anglická růže, je to vůně dřevitá (jako rozlomený stonek z růže, květ jen náznakem).

Slovo rhubofix mi bylo záhadou, tak jsem zapátrala, co to je. Jedná se o chemickou složku (od Firmenich) a popisují ji jako velmi svěží vůni s dřevitými, kořeněnými, květinovými a ovocnými podtóny. Aby to neznělo jako „vyberte si v tom, co chcete“, líbí se mi upřesnění „pikantní svěžest zelené rebarbory“.

Typuji, že muži si ji neoblíbí tak jako ženy. Bude se Vám líbit např. máte-li v oblibě AA Pamplelune a první dvě Hermesovy zahrady.

Nahlásit

Hodnocení parfému Hermès Eau de Pamplemousse Rose

Líbí se mi (76) 88%
 
Neutrální (9) 10%
 
Nelíbí se (1) 1%

Reklama


Reklama