Hermèssence Ambre Narguilé

Značka:

Hermès

Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: sezam, skořice, rum, karamel
SRDCE: med, pralinky s tonkou, orchidej
ZÁKLAD: benzoin, labdanum, kumarin, pižmo, vanilka

  • 24.11.13

Už pomalu vychládající štrůdl s hromadou skořice, dardou rumu a vanilkovým aroma…ležící na kuchyňské lince, vedle něj ještě sálá teplem trouba, venku sněží a děcka, přilákaná vůní dobroty běží do kuchyně oždibovat nohavice a vyloupávat rozinky.

Teplá, chumlavá vůně, luxusní, gurmánská, když si chci udělat dobrou náladičku a moje signature vůně pro období podzim - jaro. Miluju „jedlé“ vůně a tahle je jedna z nejjedlejších, jaké znám :) .

Nahlásit
  • 05.10.13

Jablkový závin mi vůně evokuje spíše jen vzdáleně. Jsou to sušené švestky, uleželé v kvalitním koňaku potažené hořkou čokoládou, ochucenou notnou dávkou skořice. Druhá várka sušených švestek se koupe v karamelu a jak ochutnávám obě várky, mísí se mi v ústech hořká čokoláda a horký karamel se skořicí, trocha medu a dobře uleželé švestky. Je to jedlá vůně v nejlepším slova smyslu, doslova bych si ukousla ruku. Nádherně voní ve vlasech a oceňuji úžasnou výdrž.

Nahlásit
  • 07.02.13

Vyzkoušela jsem už několik vůní, jejichž složení slibovalo skořici, a vždy jsem byla zklamaná. Vůně se mi sice líbily, ale ta skořice na mojí ruce někam zmizela. Ale teď mi to Ambre Narguilé vynahradila plnými hrstmi. K počáteční náloži skořice se přidala čokoláda, med a sušené ovoce (nejspíš rozinky, ale mohly by to být i ty zmíněné švestky). Přirovnání ke štrůdlu sedí a je to štrůdl hodně rozinkový a hodně skořicový. Po delší době vůně zeslábne do velmi jemné čokolády se skořicovým a ovocným nádechem. Lebedím si zabalená v dece u topení, venku sněží a Ambre Narguilé k tomu dokonale ladí. Rozhodně jedna z nejkrásnějších vůní, které jsem zkoušela.

Nahlásit
  • 05.11.11

Dokonalá? Myslím, že slovo dokonalá je málo výstižné ale bohužel mě jiné nenapadá. Je krásně hřejivá a celistvá. Připadám si jako bych se zavinula do štrůdlové šály. Polil mě příjemný vánoční pocit s perníčkovým punčem v ruce ( a to pozor, Vánoce v oblibě opravdu nemám!). A barva obalu k ní perfektně sedí.
No nic, jdu o ni napsat Ježíškovi :-)

Nahlásit
  • 28.10.11

Teplý štrůdl se skořicí, spoustou rozinek a trochou rumu. Po rozvonění štrůdl trochu vyvanul a objevila se lehce sladká ambrová vůně s krémovým pižmem. Ideální do chladna…

Nahlásit
  • 28.09.11

Slastný prožitek podzimu … Ambre Narguilé.
Rozkošnicky si vrníte, zachumláni do teplé šály a první obláčky páry u vašich úst dávají ostýchavě najevo, že chladné období roku nastupuje svou vládu. … la belleza del otoño … požitek smyslů
Kráčíte vlhkou cestou, vedoucí alejí, kde konec je v nedohlednu a barevnost okolních stromů uchvacuje při každém pohledu … … a vůně! Podmanivá, čarovná … barevná.
Vůně podzimu!
Ambre Narguilé mi dokonale koresponduje s barevnou kompozicí podzimní přírody. Od žluté, přes oranžovou, béžovou až po temně hnědou. Sem tam probleskne i červená. Úvodní tóny jsou šťavnaté s lehounkým nádechem ovocnosti. Jsou šťavnaté, husté, velmi teplé … polibek horkých rtů, na kterých ještě ulpívá zbytek chuti jablečného štrůdlu. Můžete nabýt dojmu, že máte co dočinění s výrazně gurmánskou vůní, která ač pěkná, bude asi po čase nudná … omyl, omyl, omyl!
Na řadu přichází srdce, které už nezapře punc luxusu. Elegantní tón … kožený tón! Jemný a dokonalý … … propracovanost v detailech.
Vůně se bude držet kousek od vás. Upoutá pozornost a přesto si zachová svou intimitu. Vaši intimitu. Budete vonět nevšedně, zajímavě … a draze!
Kožený akord zůstává zachován až do samého konce, pouze o krůček ustoupí do pozadí a přenechá kousek místa jemně sladké prachové vanilce, koření a charakteristickému aroma benzoinu, který mi zde v téměř nezachytitelných momentech připomíná jinou a mnou velmi oblíbenou vůni.
… a tak si rozkošnicky vrníte, zachumláni do teplé šály
… pohledem se kocháte barevnou krásou staletých stromů
… pro krátký okamžik jen ticho, vy a sny, jež kdy se vám zdály
… němí společníci.
V srdcích je nosíte, aniž byste chtěli
… jsou ozvěnami lidských myšlenek
… jako zvuk starobylých zvonů.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès Hermèssence Ambre Narguilé

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)

Hodnocení parfému Hermès Hermèssence Ambre Narguilé

Líbí se mi (138) 87%
 
Neutrální (17) 11%
 
Nelíbí se (4) 3%

Hodnocení odbornice

  • 20.09.08

Exkluzivka od firmy Hermes (jde o součást řady Hermessence, která se v běžných parfumeriích neprodává a je přirozeně malinko dražší než normální vůně) je pravým opakem Ambre de Cabochard: lze ji rozhodně doporučit jen těm, kteří mají doma na poličce vyrovnáno víc orientů. Ideálně silnější pecky jako třeba Opium, kterému je Ambre Narguile z...

číst více

Reklama


Reklama