Hermès Hermèssence Poivre Samarcande
 

Hermèssence Poivre Samarcande

Značka:

Hermès

Rok:

2004

Složení (neověřené)

zelený pepř, nové koření, dub, cedr, pižmo

  • 17.07.13

Pepř, temné dubové dřevo, chlapské pižmo.
Vytesaný dřevorubec, pořádný chlap do chalupy.
Podlomí se mi kolena.

Ale taky sošná kráska v nejlepším věku,
zneklidňující brunetka v koženém kabátku,
tmavě červený lak na nehty prozrazuje vnitřní touhu,
ale ona přesně ví, co bude chtít,
omamná vůně dovolí přiblížit se jen odvážným rekům.
Ale je potvůrka prchlivá…

Nahlásit
  • 16.09.12

Poivre Samarcande se založen na kontrastu protikladů. Současně vdechnete čerstvě mletý pepř, který zaštípe v nose, i konejšivě hladké dřevo pro uklidnění sliznice. Dřevem je především Iso E Super, tvoří 71 % vonné esence, ovšem pepř ho přehlušuje. Je spíš svěží zelený než černý, zpočátku i maličko se suchým kadidlem. Kadidlo ale nevydrží dlouho a pak už se pepř zvedá jen nad nejasným dřevitým podložím. Ve svých lepších chvilkách je Poivre Samarcande suchým osvěžením mozku. Je zcela nesladká a formálně decentní. Má výdrž jen asi 4 hodiny.

Nahlásit
  • 25.01.12

Na stužke nádherne vlahá, korenisto drevitá. Na ruke prašná až strach. Spočiatku výrazne pripomína Villoresiho Piper Nigrum – veľmi uveriteľné čierne korenie, možno trochu zeleného, no bez ostatných kuchynských prísad. Skôr sa blíži k vietnamskej masti, ale nie je taký studený. Nie je to pálivý mentol, len suché korenie. Potom drevitý základ. Na mne zostáva uzavretý, chladný. V teple a na inej, nie nevyhnutne mužskej, pokožke cítiť sladkasté tmavé drevo - predstavujem si tichú pracovňu z 30-tych rokov, politúru, knihy, na stole otvorené brandy. Odniekiaľ cítiť aj klinčeky, škoricu, sladké drievko. Z kuchyne to však nebude.

Nahlásit
  • 26.05.11

Na začátku jemná kořenící směs na steaky, která byla ale vcelku rychle pryč a zůstalo suché koření (hlavně jemně mleté nové koření se sladkým pepřem), dřevo (v podobě sudu, ve kterém před pár lety dozrávalo sherry, portské nebo možná i whisky) a lehce kouřový a lehce sladký vetiver. Vůně o třech T - Teplá, Temná a Tajemná.....bohužel pro mě i s jedním P - Pánská. Typově je hodně podobná Timbuktu - akorát Timbuktu je opravdu unisexová.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès Hermèssence Poivre Samarcande

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès Hermèssence Poivre Samarcande

Líbí se mi (35) 80%
 
Neutrální (8) 18%
 
Nelíbí se (1) 2%

Reklama


Reklama