Kelly Calèche

Značka:

Hermès

Rok:

2007

Složení (ověřené)

kosatec, konvalinka, mimóza, tuberóza, popínavá růže

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

  • 15.04.16

Jsou to hlavně jemně vonící sušené květiny prostupující koňskou stájí. Cítím tam lehce i fialku. Vůně je pěkně zaoblená, žádná složka nevystrkuje růžky, jednotlivé složky spolu fungují jako perfektně sladěný orchestr. Příjemně se proměňuje, ke konci jde hodně do sladka. Výdrž je celodenní, stačí dva střiky. Je to vůně decentní i trochu romantická, rozhodně zajímavá a ani se jí žádná jiná vyloženě nepodobá. Velmi jsem si ji oblíbila na denní nošení, i když mi chvíli trvalo, než jsem si k ní našla cestu.

Nahlásit
  • 13.08.14

Na vůni jsem se těšila, ale přece jen kvůli ceně, jsem pořídila nejdřív vzorek. Doma mám uz Sur le Nil a vůně se mi moc líbí. Kelly pro mě byla trochu zklamáním, protože jsou si velmi podobné. Není v ní pro mě nic nového. Kelly je opravdu jemná kůže a moc příjemná, na začátku odlišná od Sur le Nil, ale ke konci se usadí velmi podobně, stačí si odmyslet citrusy… Každopádně ale vůně je to elegantní a zajímavá, nijak kořeněná a křiklavá, ale pěkná zaoblená, nic z ni nevyčnívá, prostě taková uhlazená dáma.

Nahlásit
  • 08.07.11

Květinovo-semišová vůně pro formálnější a bussiness příležitosti. Nenápadný, neokázalý luxus. Nějaký tón po rozvonění mi také připomíná Un Jardin Sur le Nil. Ale ne svěží, ne kyselý tón, Kelly je jemně, luxusně květinovo/bylinně sladká, nic kyselého a už vůbec ne svěžího v ní nenajdete. Její sladkost je ale decentní, lehká-ne lepivá. Jako sladké seno s usušenými květy. Já jsem kdysi trávila dlouhé hodiny v jízdárně, maštali, Kelly Caleche mi nevoní jako kůže, ale přávě stáj-seno, koně, i ty koblíhy …Stáj(byliny) a květiny. Je intenzívní, ale ne opojná, či lepivá, ta sladkost je pudrová, tlumená tím semišem, či senem. Výdrž celý den. Na oblečení voní i přes vyprání.

Nahlásit
  • 09.05.10

Začátek bylinkově kožený - takové napůl ještě zelené seno a na něm položená nová kožená bunda. Postupně začaly zesilovat kytky, ale v decentní a jemné podobě - spíš takový květinový mlžný závoj (ve složení jsou uvedeny samé kytkové pecky typu konvalinka, mimóza nebo tuberóza,ale ve skutečnosti žádná z nich není nijak výrazněji znatelná - jakoby se z několika kytek vytvořila jedna úplně nová kytka). Kožený tón zůstal zachován - není to ale drsná kůže jako v Cuir od Lancome nebo Cuir de Russia. Kůže je to jemná, voňavá, hebounce semišová. Na konci sice KC trochu zesládla, ale nijak přehnaně.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès Kelly Calèche

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès Kelly Calèche

Líbí se mi (125) 57%
 
Neutrální (59) 27%
 
Nelíbí se (35) 16%

Hodnocení odbornice

  • 22.09.07

Na začátku této recenze si musíme vyjasnit pár věcí, respektive je nutný teoretický základ. Calèche je vůně z roku 1961, stále se vyrábí a prodává, a navštěvujete-li parfumerie, kde vedou značku Hermès (např. Douglas, Fann, Marionnaud), nejspíš ji aspoň od pohledu znáte. Flakon je prakticky stejný jako u Kelly Calèche, jen vůně je žlutá; a...

číst více

Reklama


Reklama