Le Jardin de Monsieur Li

Značka:

Hermès

Rok:

2015

Složení (ověřené)

kumkvat, jasmín, máta

od 279 Kč
od 1129 Kč
od 1548 Kč
  • 18.08.15

Tak pan Li prý na své zahrádce pěstuje pouze kumquat, jasmín a mátu. Zlehka jsem otevřela vrátka a od majitele pozemku obdržela na přivítanou masivní žvýkačkovoper­mintový hubanec. Rozhlížím se kolem a zatím samá máta?! Posečkáme a uvidíme. Voní to tu jako v bytě, o kterém se říká jako klícka - čisťounko, vymydleně a ve váze budou asi čerstvé kytky. Nějak tomu ale chybí trochu živočišna - takové sterilně působící prostředí. Neosobní závan sladkého ovocného jasmínu, máta se hodně vytrácí. Nic proti vám, M. Li, ale není to zrovna můj šálek kávy…
Kdybych tuto vůni dostala jako dárek, zdvořile bych poděkovala, přičichla, zachovala kamennou tvář a přemýšlela, jak z toho vybruslit… A pak bych se v obchodě (neúmyslně, pochopitelně) koukla na cenovku, a omdlela bych…
Minimalistická vůně, opravdu jsem necítila nic než ony tři složky. Její nositelka (vůně je sice uváděna jako unisex, ale na muži opravdu raději ne!)své okolí určitě obtěžovat nebude. Takže neurazí, ale asi také nenadchne, i když tady nechávám zadní vrátka (zahrádky) otevřená.
Subjektivní názor - Za hóóódně peněz málo muziky.

Nahlásit
  • 11.06.15

Březen-na letišti. Nejdříve jsem si myslela, že v Hermés použili vůni tuctové drogerie. V Římě, na italském sluníčku, se rozvoněla velice příjemně a svěže , s elegantním a zajímavým dozvukem.
Ale teprve nyní, v letním horku, se objevil chladivý a osvěžující účinek. Nevím, jak vypadá zahrada p. Li, ale já se cítím jako na lavičce pod jasmínovým keřem. Ticho, klid, keř vrhá stín v horkém odpoledni a já čekám na svůj mátový čaj s citronem. Nedejte na první dojem a nechte vůni prostor a čas, aby ukázala , co dovede.

Nahlásit
  • 05.05.15

Já to nejdřív nepobírala. Jemná, transparentní vůně s jasmínem evokující čínskou zahradu? Pěkné no, ale očekávala jsem jemnou, transparentní nudu. Ellenu ale člověk neodhadne. Pořád si sice jede ten svůj minimalismus, ale Zahrada pana Li je výbornou ukázkou, že svěží vůně neznamená bezkrevnost a nezajímavost. Vůni zkuste v horku, dusnu. Tehdy se projeví nejlépe. Není sladká, cítím v ní jasmínový čaj, citrusy (ale mátu jsem nevyčenichala). Vydrží několik hodin a je báječná do stísněných prostor, dopravních prostředků, horkých kanceláří. Čichová příručka zenu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Hermès Le Jardin de Monsieur Li

Líbí se mi (66) 80%
 
Neutrální (14) 17%
 
Nelíbí se (2) 2%

Reklama


Reklama