Hermès Rouge Hermès
 

Rouge Hermès

Značka:

Hermès

Rok:

2000

Složení (neověřené)

HLAVA: ylang-ylang, růže

SRDCE: cedr, santalové dřevo, vanilka

ZÁKLAD: Koření, pryskyřice, myrha, labdanum

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 03.07.12

EDT - Otevřete velkou de luxe bonboniéru višní v čokoládě, zaboříte do ní nos, ještě cítíte vůni povoskovaného papíru, kterým byly bonbóny přikryté. Višně v likéru voní přes hustou tmavou čokoládu. Pak se přidá temně rudá růže a celkem dost pudru (že by ten vosk s mýdlem?) a višně se poroučejí, tmavá čokoláda se mění v myrhu se santalem. Nepřijde mi kostelní, ani dekadentní. Celé je to sametové, hutné, pudrově nasládlé a lehce kořeněně hebké. Dost mi připomíná Chamade (trvalo mi, než mě to trklo). Rouge je jako míň hořká Chamade s růží místo hyacintu.
Na EDT dobře drží, na kůži kolem 10 hodin. Nový rudý flakon je parádní.

Nahlásit
  • 22.01.12

Souhlasím s přirovnáním ke kostelu, jehož prochladlé zdi pamatují spoustu vykuřování, růží a vosku. Rozhodně se jednotlivé složky moc nerozpojují, i když vystoupí ta nebo ona, druhé se jí pořád drží. Mně to třeba evokovalo lesní práce za chladného dne, kdy se strhává lýko z čerstvě pokácených jehličnanů a na zahřání se přitom popíjí vanilkový grog, ale pořád jsme jinými slovy u toho dřeva a pryskyřice.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès Rouge Hermès

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès Rouge Hermès

Líbí se mi (52) 70%
 
Neutrální (17) 23%
 
Nelíbí se (5) 7%

Hodnocení odbornice

  • 27.02.08

Těžká, nesladká vůně, jejímž středem je zvláštní vůně myrhy, kterou bych popsala jako směsici pryskyřice, vosku a špetky mýdla. Další složkou, která výrazněji vyniká a k myrze se rozhodně hodí, je cedrové dřevo. Aby výsledek nebyl jednotvárně dřevitý, doplňuje ho ještě melancholická růže. Vanilku jsem moc necítila, základ není prvoplánově...

číst více

Reklama


Reklama