Hermès Un Jardin Sur Le Nil
 

Un Jardin Sur Le Nil

Značka:

Hermès

Rok:

2005

Složení (neověřené)

HLAVA: zelené mango, grapefruit

SRDCE: puškvorec, lotos
ZÁKLAD: platan, kadidlo

Kategorie:

citrusově zelená

od 264 Kč
od 1049 Kč
od 1444 Kč
  • 01.12.15

Byl to první opravdová a nedrogerková vůně, co jsem kdy dostala, a zamilovala jsem se! Už asi osm let si ho kupuji, občas prostřídám s jinými vůněmi, ale zase se k němu vrátím. Nádherné suché a hořké citrusy, ovšem ne nějaká laciná záchodová dezinfekce. Výdrž je úplně úžasná i když je to toaletka, kolikrát si přičichnu k polštáři a cítím ji, i když jsem ji třeba den dva nepoužila. Nosím ji nehledě na roční období a dělá mi radost.

Nahlásit
  • 13.01.15

Zpočátku hodně svěží, jednoznačně citrusová vůně, chladivá, zelená, osvěžující. Brzy se dostanou ke slovu její „temnější“ stránky a už to není nic bezkonfliktně líbivého! Tóny zemité se mísí se sladce aromatickými bylinami, prvotní kyselost je téměř překryta. Pokud budu v této fázi uvažovat o názvu, představím si opravdu horký letní den, nebe azurové, já odpočívám ve stínu subtropických stromů a keřů, omamně voní květiny, které ani nedovedu pojmenovat… a ten Nil je někde na dosah - kalný, neprůhledný, nebezpečný. Vůně je moje favoritka, spíše ji nosím v létě, ale nevadí mi ani teď uprostřed zimy. Určitě bych ji ale nedoporučovala kupovat jako dárek naslepo - voní dost zvláštně, nedovedu si ji představit na hodně mladé dívce ani na příliš romantickém typu ženy.

Nahlásit
  • 12.10.13

Nikoli tuctová citrusovo-ovocná vůně s výrazným grepem a mangem, která se přes lotosové srdce propracovává k suššímu aroma papyru v základu. Asociace se starým Egyptem je pěkná a docela „výstižná“ (jako kdyby ji namíchal Waltari :-) ), výdrž však na mé ruce není nic moc a i proto se mi vůbec nezamlouvá cena. Celkově příjemný parfém pro každého, jen by mohl být intenzivnější a/nebo levnější.

Nahlásit
  • 25.02.12

Veľmi príjemná, prírodná vôňa. Výdrž u mňa EdT cca 5 hodín.

Nahlásit
  • 28.05.10

Nahořklý koktejl z grepu a limetek oslazený cukrem, jezírko s právě vyměněnou vodou porostlé lotosem, zelené vodní rostliny a mírně výrazná bylina (nejspíš ve složení uváděný puškvorec). Nilského bahna jsem se nedočkala (naštěstí).

Nahlásit
  • 29.10.07

Za svou osobu musím říct, že citrusově svěží vůně nejsou můj šálek čaje. Připomínají mi dětství, když jsme ještě neměli myčku a museli se s bratrem střídat při mytí nádobí. Jar - to mi připomínají.Kromě toho citrusové svěženky postrádají náboj osobitosti a tejemna. Nicméně Nil tvoří výjimku.Tvůrci šťastně vyměnili citron za grep. Je kořeněně nahořklý a trpký. Vůbec nepřipomíná Nil - řeku, která je cítit především bahnem, výkaly a tlením v tom horkém slunci…i když možná, když plujete dále k pramenům až za Assuán, kde je řeka dravá a čistá, v mělčinách kolem pobřeží lemovaná lekníny…

Nahlásit
  • 10.07.07

Euforická záležitosť. Sviežosť citrusov, vážnosť a dôstojnosť, ktorá okamžite na seba upozorní. Človek má chuť do nej „vojsť“, poobzerať sa, zahĺbiť sa do virtuálneho chrámu. A keď príde jej čas a my sme niekde uprostred, rozvinie sa do meditatívno-relaxačnej podoby. Zdá sa, že verne vyjadruje to ticho v otvorenom priestore prírody.Chce to už len kráčať naboso po vlhkej zemine okolo rieky, kde cítiť jemné teplé kadidlo prelínajúce sa zeleňou. A potom zase už len príjemné ticho a bázeň.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Hermès Un Jardin Sur Le Nil

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Hermès Un Jardin Sur Le Nil

Líbí se mi (322) 74%
 
Neutrální (84) 19%
 
Nelíbí se (30) 7%

Hodnocení odbornice

  • 24.06.07

Un Jardin sur le Nil jsem otestovala nejprve na papírku, na kterém se mi líbil jako sušší svěží vůně; začátek byl intenzivně citrusový, poté mi vůně začala připomínat suchou vůni nové knihy vytištěné na žlutém papíře, kombinovanou s citrusy a květinami. Určitě ho vyzkouším na ruce, abych viděla, jak se na kůži zachová kadidlo. Začátek Un...

číst více

Reklama


Reklama