Gli Invisibli: 24-09-11

Značka:

Hilde Soliani

Rok:

2012

Složení (neověřené)

kadidlo, ambra, myrha, puškvorec

Parfuméři:

Soliani Hilde

  • 04.03.13

Pokud je pravda, že vůně mají vyvolávat vzpomínky a tak nás vracet zpět v čase a na jiné místo, pak u tohoto parfému se to skutečně podařilo. A je to to nejsilnější, čím působí.
Kdo se před zkoušením podívá na složení, zjistí, že Hilde Solianiová uvádí jen ambru s myrhou, kadidlem a puškvorcem. Odhadem by z toho vycházela ostřejší pryskyřičná vůně. Skutečnost je jiná, „Září“ voní jako teplý podzimní vítr v šustivě suchém rákosí. A nejen že tak voní, má i tu intimitu, jakou umí vytvořit rákosí, když do něj vstoupíte a ono se za vámi zavře.
Přesně tuhle vzpomínku vůně vyvolává. Konec prázdnin, kdy jsme si jako děti chodily hrát k rybníku a ztrácely se v rákosí vyšším, než jsme byly samy, což se nám zdálo báječně tajuplné a dávalo nám to takový pocit svobody, že stačilo roztáhnout ruce a vznášet se.
Vůně sama působí prostě, je skutečně postavena jen na vzdušné dřevité trávě. Ostřejší nástup obstarává pronikavá pryskyřice, ta ale rychle proschne na prach. Prach, nikoli pudr, neboť ta pryskyřičná pronikavost v něm zůstane. V podrostu se dá vytušit mech, spíš na okrasu než jako uzemění. Není to mech zemitý, ale maličko mýdlový, jak to v nízké koncetraci dokáže větvičník, je cítit jen jako bublinky.
Celkový dojem je snový, hodně uklidňující a zvláštní způsobem důvěrný jako dávné nahrávky z rodinné dovolené.
Proč to datum v úvodu? Zřejmě se nějak týká otce Hildy Solianiové. Prý ji střeží jako anděl a dával na ni pozor i na její cestě do Jeruzaléma, kde našla inspiraci k této vůni. Což je třeba brát poněkud s rezervou, neboť Hildin umělecký talent obsáhl více oborů včetně divadla. Mnozí to ale vzali vážně, takže najdete i popisy, že tahle vůně je jako dotyk andělských křídel…

„Září“ má úžasnou výdrž, intenzita je i při intimním ladění vůně nadprůměrná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Hilde Soliani Gli Invisibli: 24-09-11

Líbí se mi (4) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama