Iris des Champs

Značka:

Houbigant

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, růžový pepř, růže, konvalinka, hruška
SRDCE: kosatec, jasmín, ylang-ylang

ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, dřevité tóny, vanilkapižmo

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 1604 Kč
  • 16.06.17

Podle mně je vůně tělová, mýdlová, drží se u těla, nejde do prostoru. Je taková jako vyprané prádlo, možná i jako aviváž. Raději vyzkoušejte, mám jen odstřik

Nahlásit
  • 18.10.16

Kosatec se lehce ukloní a zeptá se, jestli může jít dál. S sebou přinese závan něčeho nečekaně ostrého, co mi připomíná vody po holení?! Je to vůně chameleon od samého začátku - náhle se objeví krásné konvalinky, takové, jaké jsem potkala v původním Diorissimu! Nezdrží se dlouho a prchnou před vracejícím se bergamotem a pepřem. V další fázi se do vůně vkrádá příjemná krémovitost (oficiální stránky uvádějí kosatcové máslo a já nemám důvod jim nevěřit) a vedle dominujícího kosatce se lehce prosadí růže, později i něco ylang-ylangu. A pak to najednou přišlo – z vůně cítím jasně dřevitý tón, nesladký; je to závan čerstvě uříznutého prkna?! Trpělivě čekám uváděný santal a ambru, případně vanilku a jsem odměněna až zhruba za dvě hodiny po nástřiku. Uvedené složky prkno ohladí, zbaví ostrých třísek, posadí se na něj a náramně si spolu notují. Do party přizvou kosatec a začnou popíjet gin fizz.
Vůně má velmi dobrou výdrž (odhadem 8 hodin), vnímám ji spíše jako intimní, nositelky či nositele se držící. Ano, tuto vůni bych klidně označila jako unisex. Pánové, vyzkoušejte.

Nahlásit
  • 25.06.15

Tak to je pan Kosatec! Od počátečních pochybností jsem se po dvou týdnech pročichala k upřímné lásce. Podoba s VCA Bois d ´Iris tu je, ale podle mě ho tento krasavec strčí s přehledem do kapsy. Namísto nakyslého, ambrově dřevitého základu a pro mě nudného vývoje, si užívám dřevitý kosatec jakoby našlehaný s bílým pižmem, krásná je zde kombinace santalu a ylangu. Je to taková na jednu stranu starosvětská a na klasiku odkazující se vůně a na druhou stranu velice moderní a lehká vůně. Objednávám si bez váhání celý flakon.

Nahlásit

Hodnocení parfému Houbigant Iris des Champs

Líbí se mi (30) 79%
 
Neutrální (7) 18%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama