Houbigant Quelques Fleurs L'Original
 

Quelques Fleurs L'Original

Značka:

Houbigant

Rok:

1912

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, estragon, zelené tóny, pomerančový květcitron

SRDCE: šeřík, karafiát, otočník, kosatcový kořen, jasmín, konvalinka, orchidej, růže, tuberóza, ylang-ylang

ZÁKLAD: ambra, větvičník, pižmo, santalové dřevo, fazole tonka, cibetka

Popis parfému:

Vůni původně vytvořil Jean Francois Houbigant a výroba pak byla ukončena. Ke znovuobnovení výroby došlo až v roce 1988. Od roku 2011 jsou pak vyráběny i speciální křišťálové flakony s vůní v koncentraci čistý parfém. Flakon navrhla Elisabetta Perris. Jde však o přísně limitovanou kolekci.

Kategorie:

květinová

  • 20.10.16

Trochu bych upřesnila název – v parfému není květin několik, ale hned celý pugét, náruč, záhon, zahrada, velkosklad kdesi v Nizozemí …. Cestu jim umetou ostré zelené složky (bergamot a galbanum silami nešetří) a nahořklý pelyněk. Jejich společné dílo je natolik pichlavě neodbytné, že jsem se znovu ujistila, zda nejsou ve složení aldehydy – nejsou! Květiny delší dobu sehrávají roli blanických rytířů a ze spánku je probudí až úvaha, zda se vůně definitivně nevydá chypré směrem. A potom je jich najednou více než Hujerů na třídní schůzce! Nelze říci, zda některá trvale dominuje – občas zacítím výrazněji třeba karafiát, potom zřetelněji ylang-ylang, vzápětí vše pokryje mírně nasládlý medový závoj. I v době nadvlády květin vůní probleskuje prvotní mechový tón, který po určité době podpoří ještě větvičník. Uváděné dřevité složky se o vůni pouze otřou a zvířátka (se svojí troškou do mlýna má přijít cibetka a pižmo) měla asi nedávno koupací den. :mrgreen:
Intenzita i výdrž vůně je určitě nadprůměrná. Srovnám-li s nedávno posuzovanou Quelques Fleurs Royale, tento parfém se mi líbí snad ještě více. Je méně zastřený, mladistvější (trochu oxymóron, vzhledem k tomu, co má za sebou), a zatímco QFR je trochu „budoárová“ vůně, tyhle kytky mají vysoko nad sebou modrou oblohu.
A ještě poslední postřeh - vůně mi něčím připomíná J.-L.Scherrera (první stejnojmenný parfém).

Nahlásit
  • 05.03.13

Květinová chypré - klasika z nejklasičtějších. Na začátku je tedy dost drsná - tvrdá, úderná, nemilosrdná. Skoro jsem se jí až lekla..... během pár minut ale zkrotla - mezi útočné komando zelených kytek se prosadila svěžest typická pro klasickou kolínskou 4711 (neroli, rozmarýna, bergamot). A pak už jen sládla (ne moc, ale zato příjemně) až do podoby svěží chyprovky s jemným květinovým mýdlem.....a to do podoby velmi, velmi elegantní. Neprávem opomíjená vůně…

Nahlásit

Hodnocení parfému Houbigant Quelques Fleurs L'Original

Líbí se mi (12) 60%
 
Neutrální (2) 10%
 
Nelíbí se (6) 30%

Reklama


Reklama