Quelques Fleurs Royale

Značka:

Houbigant

Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, grep
SRDCE: jasmín, růže, tuberóza

ZÁKLAD: ambra, santalové dřevo, bílé pižmo

Kategorie:

květinová

od 2010 Kč
od 1615 Kč
  • 16.10.16

Na těchto Několik královských květin jsem byla docela zvědavá, protože složení slibovalo příjemnou, nepříliš sladkou květinovku. A vůně mé očekávání nezklamala! Hlava je svěže citrusová, ale bez častého kyselého vyznění. Na oficiálních stránkách značky je uveden černý rybíz, a pravděpodobně právě on vytvoří můstek (nikoliv oslí :mrgreen:) mezi citrusy a čekajícím zástupem květin. Jasmín jednoznačně předbíhá, na záda mu dýchá tuberóza, ale zdá se, že oproti jiným vůním je zde zastoupena její „light“ verze - postrádá totiž svoji obvyklou máslovost, hutnost. Královna květin se nikam nedere, počká si na medové složky. Na dohled už mají i zástupce sladkých dřev – pouze symbolicky se přidává něco santalu a cedru. Především posledně uvedení činitelé se zaslouží o lehce orientální nasměrování vůně. V závěrečném vyznění je hebká, jenom mírně pudrová, pouze neznatelně medově sladká. Výdrž bych označila jako průměrnou a ani do prostoru se nikterak nedere.
Porovnám-li ji s jinými květinovkami, napadá mi 5th Avenue od Elizabeth Arden. QFR však postrádají její ostré lokty (a také tam není lipový květ, který z Páté činí potenciální bolehlav). Takže zatímco zmiňovanou Ardenku bych přirovnala ke Carrie B. ze Sexu ve městě, Královské květiny jsou vůní paní Bovaryové.
(Nežádoucích účinků ohledně duševního rozpoložení se však neobávejte). :mavam:

Nahlásit
  • 09.08.15

Quelques Fleurs Royale je mírně pikantní , lehce orientální, lehce citrusová a velmi ženská vůně s jiskřivým grapefruitem, s náručí růží a medově sladkým pudrem.

Nahlásit

Hodnocení parfému Houbigant Quelques Fleurs Royale

Líbí se mi (56) 79%
 
Neutrální (11) 15%
 
Nelíbí se (4) 6%

Reklama


Reklama