Sublime

Značka:

Jean Patou

Rok:

1992

Složení (ověřené)

HLAVA: přírodní sicilská mandarinka, pomeranč a ylang-ylang z Komorských ostrovů
SRDCE: přírodní růže, jasmín a pomerančový květ, konvalinka

ZÁKLAD: přírodní santalové dřevo, vetiver a madagaskarská vanilka, ambrové tóny, větvičník

Popis parfému:

Poloorientální, sladká a teplá květinová vůně.

Parfuméři:

Kerléo Jean

od 1009 Kč
od 849 Kč
od 1169 Kč
od 949 Kč
od 1504 Kč
od 1729 Kč
  • 07.04.13

Sublime ve verzi EDP před reformulací je podobně jako např. Theorema skvělým příkladem z dob, kdy se před restrikcemi ještě dělal poctivý mainstream. Začátek v sobě kombinuje svěžest mandarinky s ostrostí koření a nahořklou pomerančovou kůrou. Potom se vůně překlopí do podoby luxusního květinového mýdla - bílé květy v čele s růží. Až sem by se dala najít paralela s klasickými vůněmi od Chanela.

Poté už však vykračuje vlastní cestou: k drhnoucím dřevům se přidává mléčný santal, výstavní chyprové tóny, zrnko lehce živočišného pižma, hřejivá „hořkoslaná“ ambergris a špetička krémové vanilky, která vůni dodává příjemnou nasládlost. Díky tomu se Sublime liší, že nevyznívá tak „chladně“, jak to mívají vůně Chanel ve zvyku a přitom dokonale splňuje úlohu elegantní kostýmkové vůně. Ke cti jí budiž přičteno i to, jak jde krásně do prostoru a má skvělou výdrž.

Nahlásit
  • 25.06.12

Nasládlá opulentní květinovka, hebká a hladivá. Květiny jsou sice výrazné, jsou ale úspěšně pacifikovány dřevem. Postupně se rozvinula do podoby květinového mýdla v luxusní santalové krabičce. Starosvětská vůně v tom nejlepším slova smyslu.....a s úžasnou intenzitou a výdrží.

Nahlásit

Hodnocení parfému Jean Patou Sublime

Líbí se mi (56) 84%
 
Neutrální (10) 15%
 
Nelíbí se (1) 1%

Hodnocení odbornice

  • 23.12.10

Říkám si, že takhle ke konci roku bychom si mohli zavzpomínat. Nesnáším bilancování a různé výhledy do příštího roku. Stejně tak nemám ráda předvánoční lítání po obchodech a usilovné shánění nejrůznějších blbostí. Ačkoli patřím spíš k impulzivním lidem, ke svátkům na konci roku mám zcela opačný přístup: včas pečlivě naplánuji, rozepíšu,...

číst více

Reklama


Reklama