Eve

Značka:

Jil Sander

Rok:

2011

Složení (neověřené)

grapefruitový květ, červený rybíz, růže, jasmín, fialka, kašmírové dřevo, pačuli

Popis parfému:

kolekce Eve

Parfuméři:

Polge Olivier

Kategorie:

citrusová, orientální

od 25 Kč
od 187 Kč
od 406 Kč
od 519 Kč
od 214 Kč
  • 16.12.16

Tak krásná a nekomplikovaná vůně. Po ovocném úvodu oslazeném rybízem dále trvá „jen“ vůně růže a pačuli. Ale jakého pačuli, žádné zemité - celé je provzdušněné jasmínem lehounkým jako pírko, nic indolického. A fialka je taková hravá. Dřívka to malinko zahřejí, ale jen nepatrně. Celé je to jako zurčivá květová šťáva na vílím paloučku. Napadla mě podoba s LA ROSE DE ROSINE, ale po zkoušce musím konstatovat, že Rosinka je rtěnkovatější a sametovější, ne tak lehoučká. EVE má proti ní mnohem slabší výdrž, ale je taaaak pohodová.

Neubráním se mému porovnání s FUSION SACRÉE CLAIR (Majda Bekkali), kterou nechci popisovat. Nejsou si s EVE vůbec podobné. Majdina vůně je velmi příjemná a nejspíš ten tón chleba psaný ve složení ve mě vyvolal představu světlého domova, starosvětského a spokojeného. Ale jde mi o to, že Majdin parfém je TAK KOMPLIKOVANÝ. Člověk si musí chtě nechtě udělat čas a přemýšlet o něm. Jenže někdy prostě nechcete přemýšlet, jen krásně VONĚT. A právě k tomu je EVE.

dovětek - s výdrží je na tom taky dobře - po celém dni už jsem ji večer nevnímala, ale ve sprše se zase krásně rozvoněla

Nahlásit
  • 23.11.16

Od rána na zápěstí zápasím s Eve od Jil Sander. Trochu se mi do toho sice zamotala vůně rizota s uzeným lososem, které jsem měla k obědu :mrgreen: , ale snad jsem si konečně teď vpodvečer udělala konečný názor. Řeknu to asi takto - vůni by prvních cca 5 hodin musel za mě odnosit někdo jiný, a teprve potom bych ji vzala na milost. Setkala jsem se v souvislost s touto vůní s označením chypre floral - a asi budu souhlasit, protože takhle většina „moderních“ chypre vůní (narodila se r. 2011) vyznívá. Je tam pačuli a pačuli a pačuli. A v úvodu také velmi ostrý červený rybíz, a proto mě vůně úplně pálí (chvíli mi připomíná LPRN - také pačuli a červené bobule). Teprve když se kapka na mém zápěstí v průběhu dne několikrát potkala s teplou vodou, vylézají na povrch složky, které můžu. Jednu chvíli se mi vyloženě líbí - to se ujímá vlády vůně kašmírového dřeva v symbióze s růží. Pak se to ale zase nějak zvrtne - fialka, jasmín a pačuli mají mírně bolehlavové ambice, nezachraňují to ani nakyslé grapefruitové doteky. Po více než deseti hodinách Evka zkrotla a už spolu nebojujeme. Dohodly jsme se - půjdeme si každá po svém, a když se náhodou setkáme v přítomnosti třetí osoby, po krku se navzájem vrhat nebudeme.

Nahlásit
  • 19.09.12

Na začátku hezká jiskřivá pikantní proslazená ovocná směs, do které se začne pozvolna nořit svěží fialka, klasická růže a celé to zjemní jasmín, to vydží dost dlouho aby si to člověk hezky užil, časem to trochu zesládne a díky pačuli dostane hloubku, dřevo zase až tak necítím i když zřejmě to celé hezky drží pohromadě a moc nevyčuhuje. Tady se mi pačuli obvzlášt líbí.
Nenapadá k čemu by se dala přirovnat, ale líbí se mi více než novinka od Lancome. K úplnému konci mi trochu připomíná vyvanulou Coco mademoiselle, ale fakt jen trošičku.
Na EDT výdrž dobrá, já jí necítím, ale moje okolí chválí a chválí a ptá se co to je.

Nahlásit
  • 04.06.12

Od začiatku do konca to je príjemná netuctová vôňa, vhodná skôr na denné nosenie. Výdrž výborná, z papieriku mi vonia už piaty deň. Páči sa mi.

Nahlásit
  • 10.02.12

Na první střik na papírku - hodně svěží a dlouhá výdrž - vyzkoušela jsem jí v pátek odpoledne a ještě v neděli byla z papírku cítit, ale nerozloží se tak hezky jako na kůži.
Na kůži jsem cítila nejdříve mix ovoce (asi i černý rybíz), který během krátké doby (cca 10 min) přešel do ovoce s vanilkou. Pro mě určitě perfektní výběr do těch třeskutých mrazů, protože „mile zahřeje“

Nahlásit
  • 30.01.12

Ze začátku je nasládlá, ale nepřeslazená, je v ní něco lehce nahořklého. Později přichází na řadu květiny, vůně horké odpařující se vody nad bazénem a cítím i něco lehce ovocného (ve složení je sice uveden černý rybíz, ale ten necítím) a mám z ní pocit slunečného odpoledne stráveného sluněním se u bazénu, proto bych ji zařadila spíš mezi letní vůně.
A líbí se mi i jednoduchý flakon.

Nahlásit
  • 29.01.12

Nejsem tak zkušená parfémová harcovnice, abych psala sáhodlouhé recenze, navíc mi nějak chybějí ta odborná slova, ale téhle vůni to tak nějak dlužím - dostala mě :-). Zařadila bych ji mezi zimní vůně, protože ona mi přijde taková.. hřejivá, jako když si oblečete lehký ale teplý péřový kabát. Obalí vás do květinově dřevitého obláčku, nijak přehnaně výrazného, prostě tak akorát. K tomu tam navíc cítím něco navíc, jakoby malou třpytivou tečku na konci. Netuším jak se k ní budu stavět v létě, ale teď v zimě je to můj věrný společník.

Nahlásit

Hodnocení parfému Jil Sander Eve

Líbí se mi (137) 66%
 
Neutrální (42) 20%
 
Nelíbí se (28) 14%

Reklama


Reklama