Kenzo Amour Eau de Toilette Florale
 

Amour Eau de Toilette Florale

Značka:

Kenzo

Rok:

2009

Složení (ověřené)

neroli, kardamom, grapefruit, černý rybíz, plumérie, růže, gardénie, bílé pižmo, cedr

Kategorie:

květinově zelená

  • 18.02.13

Frangipani jako živá, až by člověk brečel.
Musím říct, že se mi tato vůně líbila už od svého objevení na trhu. Bílé květiny mám ráda. Ale říkala jsem si, že ji nepotřebuji.

Ano, nepotřebovala jsem ji. Nepotřebovala jsem ji, do té chvíle než se mi živý květ této rostliny dostal do rukou. Leden na Bali, třicet stupňů, teplý déšť, malý bíložlutý, voskový kvítek ležel vedle bazénu a voněl.........voněl tak intenzivně, že si ho ani nemusíte dávat k nosu, voněl jako lehce přislazený pomerančový květ. Zůstala jsem tam dlouho sedět, zhypnotizovaná vůní jsem civěla na moře. Nikde ani živé duše, jen vůně, moře, déšť - nastal okamžik frangipani, nesmazatelný.
Neuchopitelnost okamžiku je krutá, ale my smrtelníci se o to stále snažíme.
Už jsem ji potřebovala, nutně....... nejvěrohodnější plumérii, frangipani jako živou - Kenzo Amour florale ........ Bali v láhvi

Nahlásit
  • 07.08.12

Úchvatný flakón v mých očích… jako vybroušený z ledu, jedním slovem krása.

Hořký začátek, poměrně značně hořký, až bych ho v tom flakónu ukrytý ani nečekala… neroli a špetka svěžesti kardamonu. Na hořké vlně pokračujeme nastrouhanou kůrou z grepu a černým rybízem. Není to ale sladký rybízek, ale rozemleté stonky a lístky s trochou jakoby mražených kuliček.

Říkám si, že to bude asi ledová vůně, ale po rybízu přijdou na řadu krémové květy… gardénie v (pro mě) akurátní podobě (tedy žádné stopy po žampiónech)… mléčná, krémová, hladká, kulatá. Trochu sladkosti přidává plumérie, ale ta to jen dokresluje.

Závěr je mírně nadlehčen pižmem, ale gardénie zůstává, snad jen možná ve více zelené podobě (na hraně s vůní žampiónů už teď).

Po pravdě moc nerozumím ne úplně pozitivnímu hodnocení vůně. Spojení hořkých tónů a gardénie mi přijde zajímavé, i když jistě ne všeobecně líbivé. Své fanoušky si jistě najde, je netradiční a dobře udělaná.

Nahlásit
  • 30.12.11

Nádherný flakón, který by mě určitě v parfumerce uchvátil, po přečtení složení by ale mé nadšení opadlo. Tuto vůni jsem ale dostala jako dárek, tak se s ní snažím sžít, což je proces zdlouhavý a náročný…
Při prvním potěžkání v ruce jsem si vzpomněla na původní Amour, který jsem měla moc ráda, nosila ho máma a byla to taková hřejivá, příjemně sladká vůně, do které bych se chtěla zachumlat v zimě (což ale nevylučuje její potenciální využití v létě). Okamžitě po stříknutí této odnože jsem si ale uvědomila, že půjde o vůni zcela odlišnou, která má s původní společný jen tvar flakónku.
Nejdříve na mě vybafly jakési citrusy. Po více zkoušeních bych řekla spíše grepy, protože vůně poněkud zhořkla, po chvilce jsem měla pocit, že mám na ruce orchidejovou vodičku. Takový byl první pokus.
O pár dní později jsem vůni aplikovala opět a odvážně ve větším množství. A orchideje úplně zmizely. Hořkost zůstala. Nicméně taková lehká a svěží… Kardamon jsem v ní ještě neobjevila. Ale třeba se časem ukáže.
Na závěr bych si ale ještě posteskla nad výdrží. Po pár hodinách ani netuším, že jsem se voněla…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Kenzo Amour Eau de Toilette Florale

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Kenzo Amour Eau de Toilette Florale

Líbí se mi (21) 43%
 
Neutrální (16) 33%
 
Nelíbí se (12) 24%

Hodnocení odbornice

  • 08.06.09

Amour Eau de Toilette Florale je nová varianta vůně Amour od Kenza. Na první pohled upoutá krásným flakonkem. Známý flakon ladných štíhlých tvarů dostal čirou, lehce opálově zamlženou podobu a vypadá teď opravdu vzdušně a étericky, jako by z něj po stisknutí rozprašovače měla vyletět sprška sněhových krystalků. V létě by to určitě přišlo vhod,...

číst více

Reklama


Reklama