Kenzo Flower by Kenzo
 

Flower by Kenzo

Značka:

Kenzo

Rok:

2000

Složení (ověřené)

HLAVA: bulharská růže, divoký hloh, parmská fialka, kasie
SRDCE: cyklosal, hedion, jasmín

ZÁKLAD: vanilka, oppopanax, bíle pižmo

Kategorie:

květinově aldehydická

od 16 Kč
od 20 Kč
od 200 Kč
od 197 Kč
od 668 Kč
od 1260 Kč
od 1249 Kč
  • 21.08.14

Stálice na mé poličce. Navozuje vůni léta, procházku rozkvetlou loukou.
Připomíná mi vůni dětství, možná tak podobně voněla mamka.

Nahlásit
  • 20.07.13

Začiatok - chemická fialka zasypaná lopatou púdru. Potrebuje čas na rozvinutie, potom sú to fialky s bulharskou ružou zasypané púdrom, možno sú tam aj mandle osladené vanilkou. Je trocha pikantná a krásne mydlovo čistá. Milujem túto vôňu, je čistá, zmyselná a sexi. V porovnaní s Le Parfum je „čistejšia“, viac kvetinová a výdrž má lepšiu, aj keď sú si veľmi podobné.

Nahlásit
  • 18.09.12

Silná, hustá, květinová vůně, převládá mák, cítím i med. Vůně ale rozhodně není přeslazená. Celé je to jemně zapudrovavé. Vyvolává ve mě pocit horkého dne a procházky po písečné, prašné cestě mezi poli máku. Na cestě jsou trsy heřmánku a roztroušený zbytky sena, který zřejmě před chvílí někdo svážel z nedaleké louky. Dobrá výdrž na kůži i na oblečení.

Nahlásit
  • 20.12.11

Nuže.. po krátkém, ale již bouřlivém vztahu s Flower se musím nějak pořádně písemně vyjádřit.
U této vůně cítím opravdu veliký rozdíl mezi EdT a EdP. U EdP byl dojem na první počuch hrozný - chemie, nepodařené mýdlo. Najednou se vynořila příjemná sladkost, maková náplň /slovy Ady/ to velice vystihuje. Květiny, ano - ale i trošku vanilky a krémovosti. A ještě něco.. Představte si, že pražíte mandle s trošičkou cukru - ochutnáte a spojí se vám chuť i vůně. Ve Floweru se objevuje ani ne tak cukr, jako spíš „mandlovost“.
EdP je vytrvalá, ale nevtíravá. Po celonočním tahu ještě stále diskrétně voněla na zápěstí.
A k EdT - tu mám, kapku nedopatřením, doma. Je slabší - a o mnoho, za hodinku z ní zbyde málo. Je také příjemná, jaksi křehčí a zelenější - jako když rozmáčknete snad jakýkoli lísteček v dlani, třeba zrovna kus máku. Je méně sladká, více zelený závan /tím nemyslím klasické zelené vůně, spíš ten dojem z louky, máku a tak dál./.
Těším se, co udělá s Flower léto - možná se i EdT víc projeví.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Kenzo Flower by Kenzo

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Kenzo Flower by Kenzo

Líbí se mi (263) 62%
 
Neutrální (84) 20%
 
Nelíbí se (78) 18%

Hodnocení odbornice

  • 07.06.07

Návrhář vůně se prý snažil vymyslet vůni máku, který je krásný, ale nevoní; vytvořil silnou, výraznou vůni plnou květin, nejvíc podobnou asi směsi šeříku, konvalinek, vonného hrachoru, růží a fialek (přesně v tomto pořadí). Zároveň je trochu mýdlová, mýdlový tón se však podařilo udržet ve správných mezích, teprve ke konci začíná vystupovat...

číst více

Reklama


Reklama