Jungle Le Tigre

Značka:

Kenzo

Rok:

1997

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, kumkvat, davana
SRDCE: vonokvětka, ylang-ylang

ZÁKLAD: dřevo massoïa, skořice

Parfuméři:

Ropion Dominique

Kategorie:

orientální, orientální - kořeněná

  • 17.07.13

Pociťuji ji jako převážně tropicko-ovocnou vůni, přirozeně fruktózově sladkou s podkresem tropických voskovitých květin a nasládlých kořeněných dřívek a vanilky. Vše překvapivě kultivované, ale bez šmrncu i bez větší siláže. A jelikož ovocné vůně nevyhledávám, pro mě nevyužitelná.

Nahlásit
  • 10.02.13

Pekná vôňa, to hovorím, hneď zhurta. Škoricová. Mätová. A vanilková. Tieto tri zložky cítim najviac. A je to naozaj zaujímavé mäta so škoricou, ktorú jemne osladzuje vanilka. A výborná sorta-bourbonská.Cirtusy necítim ako citrusy, ale ako kyselkavé jablko, čo sa úžasne hodí k tej škorici.....Pri­padám si síce ako v džungli.....ale v malej útulnej malajskej chatke, kde na anglickom podnose rozvoniava pečené jabĺčko so škoricou a do toho rozváňa mäta zasadená do kvetináča pod oknom. Ja si pochutnávam na tej škoricovej pochúťke, cítim sa voľne, dívam sa cez okno na blízku džunglu.....Sem tam počujem zarevať nejakého toho malajského tigra ..ale viem, že je neškodný a až ku mne sa nedostane. Je mi naozaj dobre. Všade pokoj, len z dialky počuť zvuky džungle. Cítim zretelne drevitú sviežosť blízkeho pralesa snažiacu sa prebiť skoricové jablčko-ale nedarí sa… škorica víťazí. A ja nemám vôbec nič proti. Nevadí, že je to vzdušná a chladivá vôňa… to je fajn, lebo vonku by ma ugniavila tropická horúčava. Mám chuť niekoho zavolať, aby vstúpil a potešil sa so mnou z toho príjemného čuchového zážitku.....ale nikto nie je nablízku, len nejaký Sandokan a ten má prácu v džungli s tigrom…

Nahlásit
  • 21.09.10

Nevím, proč jsem čekala podobného siláka jako je Slon - to bych se asi nedočkala… Ona je to zatím lehká dřevitě květinová vůně - tak lehká, jako když tygr neslyšně našlapuje na lovecké výpravě v džungli. I výdrž je nepoměrně slabší než u Slona. Musím uznat, že volba názvu v případě Slona i Tygra je prostě dokonalá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Kenzo Jungle Le Tigre

Líbí se mi (55) 87%
 
Neutrální (5) 8%
 
Nelíbí se (3) 5%

Reklama


Reklama