Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom
 

Saffron Amber Agarwood Cardamom

Značka:

Korres

Složení (ověřené)

šafrán z Řecka, agarové dřevo, kardamom

  • 13.07.12

Šafrán s ambrou a kořením - vše jemné, tlumené, suše horké… jakoby přikryté závojem rozpáleného vzduchu. Stylem (ale částečně i vůní samotnou) velmi výrazně v této fázi připomíná Timbuktu. Posléze převládlo sladké, malinko větrové pižmo…a vůně se k Timbuktu přiblížila ještě více. Teprve po dvou hodinách přišlo úplné rozvonění - vůně trochu víc pod náporem kořeněné ambry zesládla. Zajímavá, originální, příjemně „hladivá“ (+ ještě několik dalších superlativů navrch)…a s hodně dobrou výdrží.
Pozor - je to ale typicky letní ambrovka - v chladu se ambra příliš nerozvíjí a vůně zůstává spíše suše kořeněná.

Nahlásit
  • 24.03.12

Príjemné prekvapenie. V úvode je SAAC sucho korenistý: šafrán a škorica teplým vetrom voviate do tváre, až žmúrim – jeden by čakal, že zo Sahary priveje aj piesok. Veľmi úsporná práca s agarovým drevom – toto nie je ťažký, živelný, živý aoud, ale len jeho abstraktná podoba. Ani ambra nie je živočíšna. Je to skôr muzeálny exponát s označením živočícha. Je bezpečne za sklom. A je dávno mŕtvy, vypreparovaný. Jeho vôňa je púhou rekonštrukciou toho, čím by mohla byť, keby tvor žil. Možno je to paradox, lebo Korres sa chvasce tým, že používa prírodné materiály a vyhýba sa konzervantom. V parfumoch to isto pravda nie je.
Ale späť k vôni: teplá, celkom sexy, pánsky tlmená, spočiatku nesladká, no sýta, potom jemne zosladne. Najskôr trošilinku tabaková, slabo škoricová, dokonca sa objaví teplé jablkové pyré. Pekná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Korres Saffron Amber Agarwood Cardamom

Líbí se mi (18) 90%
 
Neutrální (2) 10%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama