Lalique Lalique Satine – Extrait de Parfum
 

Lalique Satine – Extrait de Parfum

Značka:

Lalique

  • 13.08.16

Když ke mně doputoval vzorek této drahocennost, hned mě napadlo, jestli to není (posuzováno dle složení vůně) ono pověstné biblické „házet perly ….“
Ihned na mě zaútočilo něco ostrého, pálivého – přesně tento tón zaznamenávám ve vůních, kde se setkává vanilka a pačuli. Satén je hebký, chladivý, leskne se, klouže a má vyvolávat dojem luxusu. Co z toho mi vůně nabídne? Při dalším zkoumání připouštím, že vůně je sladká, ale nikoliv ulepeně. Složky, které podporují vanilku (a té je tam opravdu více než hodně), se chovají ukázněně a distingovaně, takže vůně mi nestéká po zápěstí, ale lehce se vznáší, a tudíž opravdu připouštím, že tam cosi saténového je! Cedr vůni určitě prospěje – lehký dřevitý závan přinese i dotek bílých kytek (jasmín si zde naštěstí odpouští své obvyklé kanadské žertíky). Pálivost se po zhruba hodině vytrácí a dočkám se i téměř neznatelného vetiverového obláčku. Po nějaké době se vůně ustálí do dřevitě suché, pouze nepatrně sladké vanilkové podoby. Intenzita i výdrž je vzhledem ke koncentraci pochopitelně excelentní.
Obdivovatelky tohoto typů vůní by pravděpodobně byly v sedmém nebi, já pouze konstatuji, že to je povedená vůně. Název si vysloužila, ale rovnou říkám, bylo jí pro mě škoda ….

Nahlásit

Hodnocení parfému Lalique Lalique Satine – Extrait de Parfum

Líbí se mi (5) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama