Lalique Le Baiser
 

Le Baiser

Značka:

Lalique

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: gardénie, fialka, černý rybíz

SRDCE: marocká růže, indický jasmín, bobule pepřovníku
ZÁKLAD: vzácná dřeva, ambra, indický santal, pižmo

  • 11.10.11

Flakon je prostě čistě Laliquovský, mám verzi s líbajícími se andělíčky a pro tu jeho kouzelnou něžnost jsem ho prostě musela ve své sbírce mít/pozn.:nesbírám jen parfémy,ale i težko sehnatelné flakony a sklářské skvosty od Lalique/. Pro můj nos je to teplá vůně růží, zalitých v jantaru a i ta její mírná štiplavost se mi velice líbí.
Je dokonalá, smyslná,dráždivá a přitom tolik něžná… na mé kůži doslova afrodisiakální, jako stvořená pro milostná dostaveníčka v letní podvečer… označila bych ji v jistém smyslu za vůni „trojrozměrnou“ :D

Přes den bych ji ale rozhodně nenosila

Nahlásit
  • 25.11.10

I vůně od Lalique mám ráda. Některé jsou vysloveně skvosty a k tomu mají propracované flakóny.
Tahle vůně ve mě však svým vzezřením vyvolává nedůvěru. Připomíná mi snad starou pěnu do koupele a ta barva… ve skutečnosti je ještě tmavší než na obrázku. Složení zdá se být poměrně klasické.

Prvotní nádech jde ve stopách mé předtuchy… tomuhle já říkám „vůně staroby“. Velmi květinově sladký parfém, kde se hned od začátku mísí červená růže a fialka a jasmín. Říkám si, že tuhle vůni musela mít snad moje babička. Těmi fialkami mi vzdáleně připomíná Yvresse od YSL, ale ta je lepší. Tato je pro mě zaručený bolehlav, až mám skoro strach si znovu přivonět k ruce.
Závěr je poměrně výrazně santalový a ambrový.

Nemohu ji pochválit, mě skutečně rozbolela hlava a připomnělo mi to vůně doby minulé. Možná bych našla jistý styčné body i s Joop! Femme, ale tahle se prostě pro mě snést nedá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Lalique Le Baiser

Líbí se mi (10) 71%
 
Neutrální (2) 14%
 
Nelíbí se (2) 14%

Reklama


Reklama