Lalique Perles de Lalique
 

Perles de Lalique

Značka:

Lalique

Rok:

2006

Složení (neověřené)

HLAVA: bulharská růže
SRDCE: kosatec, bourbonský pepř
ZÁKLAD: pačuli, kašmírové dřevo

Kategorie:

květinová, chypre, chyprově květinová

 • 07.06.18

Suchá růže, dřevo, špetička neštiplavého, jen jemně pikantního pepře, pačuli doladí vůni jemnou zemitostí.
V jednoduchosti je krása. Velmi mi připomíná Marcela od Oriflame, který už se asi nevyrábí.

Nahlásit
 • 06.09.15

Když jsem ji ucítila poprvé, zavrhla jsem ji. Dozrála jsem k ní asi až za půl roku.
Až dnes,když jsem po měsících vytáhla zase vzorek k vzkoušení jsem zjistila,že celé ty měsíce mám v šuplíku to,co už pěknou dobu hledám.
Suchá,jemně kořeněná růže s velmi příjemným dřevitým tónem. Stručná a jasná vůně. Jednoduchá a přesto velmi zajímavá. Kombinace dřeva,koření v zemitém lehce pačuliovém duchu s malou dávkou usušených květin

Nahlásit
 • 22.07.15

Byla jsem na tuto vůni hodně zvědavá, jednak proto, že jsem na ni četla veskrze pozitivní recenze a taky proto, že ji Ada zařadila mezi moderní chypre (a chyprovky…ty já můžu). Troufám si říct, že můj nos je velmi tolerantní k různým nevšedním a někdy hodně zvláštním vůním, které zdaleka nejdou s hlavním proudem, ale tuhle prostě nedává. Na mé kůži i na oblečení to "Perly " rozbalí jako směs dezinfekce, terpentýnu a bylinné Alpy a takhle se potom tváří už pořád. Růži jsem vyhlížela marně. Možná si ji dokážu představit na nějakém chlapovi.

Nahlásit
 • 24.05.15

Je to zvláštna voňa, cítim v nej niečo lesnatého - akoby vlhký les aj s roztlačemým ihličím. Chvíľami mi to pripadá ako alpa Lesana, ale len také závany. Voní ako náplň v cukríkoch Slávia - keď si ich pamatáte.
Je príjemne zemitá, s jemnou ružou a je sladkastá. Výdrž na mne asi 4 hodiny, čo nie je zrovna veľa.

Nahlásit
 • 10.03.13

Láska na první pohled, resp. počich. Přitom mi dlouho unikala, podle flakonu a zkušeností s L. Amethyst, který mi nevoní, jsem nějak neměla pocit, že by pro mě mohla být zajímavá. Opak je pravdou. Dominantními složkami jsou pepř, pačuli a růže. Jedná se o vůni nesladkou, takže tahle pepřová růže je rozhodně sušená, až do prachova. Pačuli je výrazné, ale ne tak, aby celou vůni přebilo. Dává jí ale ten orientální, zemitý akcent. Dalším sice nenápadným, ale významným hráčem ve hře je kosatec, který celou kompozici zaobluje a nadnáší, aby svého nositele a okolí nepřeválcovala a nepoškrábala. Díky tomu je všeho tak akorát, vůně je vyvážená, ale v žádném případě nudná. Je zajímavá až lehce zneklidňující, a rozhodně sexy. Nerada tohle zprofanované slovo používám, ale tady je zcela na místě, a soudím tak i podle komplimentů z okolí. Flakon i název je krásný, ale matoucí. Perly? Kdeže! Vidím dva smaragdy, které svítí do noci jako kočičí oči.

Nahlásit
 • 22.01.12

Chvíli jsem si fandila, že tu vůni zvládnu. V hlavě mi lahodil hořký puškvorcový tón, ale vydržel sotva pár minut a pak to přešlo do podivného počuchu…hm… obalů od nepříliš kvalitní čokolády? Vzal si to ode mě kamarád a na něm se to rozvíjí skvěle.

Nahlásit
 • 30.12.11

Perlový náhrdelník na rozpálené pokožce půvabné ženy …

Perles de Lalique je vůně, kterou bych si sama pro sebe zařadila do škatulky - elegantní romance. Něžná, svůdná, ultra ženská a …
… perleťová.
Je těžké si Perles rozfázovat na hlavu, srdce a základ. Během několika krátkých okamžiků se na vaší pokožce slije a zaoblý do okouzlující komplexnosti. V jedné chvíli zaznamenáte dotyk hutného aroma bulharské růže či náznak kosatcové zemitosti a především v prvních momentech může váš nos pošimrat špetka pepře. Těm vnímavějším jistě také neunikne nádech luxusu v podání dřevitých tónů.
Jistou podobnost shledávám s Amethyste (Bvlgari), který si ovšem našlápl více květinovým, jarním a uvolněným směrem. Perles je vůně osobitější, kultivovanější, je možná oproti Amethyste malinko strohá, avšak je elegantnější, jasnější a třpytivější.
Intenzitou se Perles řadí spíše mezi vůně decentní, splývající s pokožkou, nicméně výdrž je vskutku dobrá.

Fascinace jednoduchostí v dokonalém tvaru,

třpytivý chlad, okouzlení a touha blížící se bodu varu …

… perlový náhrdelník na rozpálené pokožce půvabné ženy … Perles de Lalique.

Nahlásit
 • 08.09.09

Vzpomínám si, že když jsem bylaa malá, strašně ráda jsem se hrabala v šuplících, skrývajících nejedno tajemství. Mezi jiným i růžové olejíčky z Bulharska- skleněné lahvičky uzavřené v dřevěné ozdobné krabičce. Olejíčky se časem ztratily, krabičky zůstaly - Perles mi na mně voní asi takto. Zajímavá, trochu melancholická. Přítel ji zhodnotil jako pěknou (dokonce sám od sebe).

Nahlásit
 • 11.09.07

Tuto vůni jsem si koupila na letišti v Bruselu. Zaujala mě na první přičichnutí svojí odlišností a proto jsem váhala s její koupí, nakonec jsem neodolala. Ze začátku voní pronikavě ostře, růži v ní na začátku necítím, spíš dřevo a kosatec, pak se trochu uklidní, zjemní a lehce zesládne, dřevité tóny přetvávají a v pozadí se začíná objevovat trochu ta růže. Vůně vyzní možná trochu synteticky, ne každému se asi zalíbí. Chlapům se bude asi líbit, protože se mnou cestujícímu muži se líbila, dokonce víc než, než takový šlágr jako je Nil.

Nahlásit

Další parfémy Lalique

Lalique Lalique

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 17 hodnocení 2 recenze

od 154 do 2698 Kč

Lalique Lalique

 • vesper001 ohodnotil/a
 • 78 hodnocení 1 recenze

Encre Noire (Eau de Toilette) Lalique

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 4 recenze

Lalique Le Parfum Lalique

 • brebtalka40 ohodnotil/a
 • 182 hodnocení 4 recenze

od 126 do 860 Kč

Lalique Satine – Extrait de Parfum Lalique

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 5 hodnocení 1 recenze

Satine Lalique

 • hryzalka ohodnotil/a
 • 143 hodnocení 6 recenzí

od 137 do 1100 Kč

Vlastnosti vůně Lalique Perles de Lalique

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení odbornice

 • 22.12.08

Dva roky po svém uvedení se tato vůně konečně objevila (jako novinka ) ve FAnnu. Už jsem ji díky jedné dobré duši zkoušela dřív, ale na recenzi nějak nedošlo - ani nevím proč, vůně je to zajímavá. Ale tak už to u nás bohémských spisovatelek chodí. Vyzkoušela jsem Perles tedy ještě jednou a recenze je nakonec tu. Perles de Lalique se prodává ve...

číst více