Satine

Značka:

Lalique

Rok:

2013

Složení (neověřené)

jasmín, gardénie, heliotrop, tonka, vanilka, červený pepř, santalové dřevo, cedr, pačuli, semiš

Parfuméři:

Lorson Nathalie

Kategorie:

orientální, orientální - sladká ambrová

od 126 Kč
  • 19.05.16

Měkounká, hebounká…prostě saténová. Jenom na mé kůži tak nějak vynechává začátek…jasmín, gardénie…prostě kde nic, tu nic. Naopak vůně rovnou hupne do nádherné kombinace vanilky, santalu, pačuli. Vůně krásně splyne s pokožkou, je jemná, slaďoučká, ale není řvavá. Něco mi hrozně moc připomínala, až jsem na to kápla. Takže, na jedné ruce Hypnóse, na druhé Satin a hádejte co. Jsou jako dvojčata. Satin je tedy víc jemnější, uhlazenější a s kratší výdrží, ale jinak jak přes kopírák. A vzhledem k cenové dostupnosti je to skvělá alternativa k Hypnóse.

Nahlásit
  • 16.08.13

Lalique Satine je vcelku povedená vůně, kterou bych řadila mezi květinově- pudrové. Je opravdu podobného ražení jako je Flowerbomb, La vie est belle či L'Instant Magic. Možná jen o něco méně sladká (určitě méně):-D… Od samého začátku je cítit cukřík a pudr. Květiny, které moc nerozeznáte, jsou podmaněné vanilkou. Když více vůni nasajete do nosu, ucítíte typickou a mně velmi příjemnou vůni pačuli. Celkově je vše umírněné a hladké. Nic nekřičí. Co vám možná bude vadit, je výdrž. Ta je trochu slabší.
Flakonek je dílem povedeným. Připomíná mi roztočený japonský deštníček anebo vějířek. Po shlédnutí reklamy je Vám jasné, že jde o roztočenou skládanou sukýnku (šaty)- kdy se při záběru seshora mění šaty ve flakonek a hlava brunetky v černý štítek, který je na něm.
Celkově flakon i tekutina v něm působí chladivým, peříčkovým dojmem. Přesně jako u Shalimar Initial L'Eau Sensuelle anebo Eau de Lingerie. Jediné, na čem si mohli dát tvůrci více záležet je krabička. Mohla být v podobném stylu.

Nahlásit
  • 15.08.13

(Fanynky Lalique nechť přeskočí na druhý odstavec.) Lalique je pro mě a na mojí kůži v prvé řadě značkou divně zkombinovaných, opulentních, přeplácaných, děsně sladkých a téměř nenositelných parfémů, v druhé řadě producent občasných obstojných ovocných vod, které by i mohly být zajímavé, ovšem mají špatnou výdrž, ve třetí řadě pak údajný tvůrce sklářských skvostů, do kterých nalévá své parfémy a ze kterých se mě jaksi nelíbí ani jeden flakon. Takže jsem si říkala, Bůh ví, co zase vypustili do světa. Opět nějakou slátaninu?
Kupodivu to není zdaleka tak hrozné, jak jsem čekala, ba naopak. V porovnání s předchozími počiny této firmy je to pro můj nos možná i excelentní! Lalique jede na vlně moderních ultrasladkých rádobychypre pačuliových bomb. Takových se tady v poslední době vyrojily spousty, od Angela přes všechny ty Jimmy Choo, Flowerbomb, La vie est belle, trochu střídmější Parlez-Moi d´Amour a tak dále a tak dále. Satin je sice také sladká dost, ale naštěstí ne způsobem „cukr krystal“; jemná cukrová vata se dává domestikovat umírněnou pačuli a případná (pro mě nepříjemná) zemitost pačuli je vhodně krocena dřevem.
To je to hlavní, co v hlavě a srdci Satine najdete - nadýchaná cukrová vata, pačuli a hladké dřívko. Kromě těchto tří ingrediencí už tam toho zase tak moc není, na čtvrtém místě následuje dávka zaoblujícího pižma, na pátém kombo heliotropin+tonka, které vůni dodává příjemnou pudrovost a po nějakém čase začne dominovat. V jednoduchosti je krása, takže ve výsledku je z toho pěkná, sladší, lehce napudrovělá gurmánská vůně. Vhodná na zimu, dostatečně univerzální pro každodenní použití, ale neudělá ostudu ani u slavnostnějších přiležitostí. Chválím.
Vzhled a propagace parfému je sice věcí spíše podružnou, ale přece jen - nejde mi dohromady vůně samotná a její název - satén by měl být zcela hladký, lesklý, tělový, hebký, klouzavý; v Satine to trošku drhne, pačuli a cukr mně prostě dojem saténu nenavodí. Také se mi moc nepozdává ta růžová barva, jednak mi namísto luxusní, kvalitní „tekoucí“ látky evokuje levnou rádobysaténovou umělinu z tržnice, jednak mohl Lalique namísto Barbie růžové využít současného lososového trendu anebo vsadit na krémovou či smetanovou, které jsou pro haute couture saténovou klasikou. Černý flek uprostřed flakonu považuji za zvláštní úlet sklouzávající po šikmé ploše až ke kýči.
Flakonek je při své plochosti ve stovkové verzi trochu těžkopádný a velký do ruky, menší velikost je ovšem velmi roztomilá.

Nahlásit
  • 20.07.13

Nasládlé dřevo s jemnou kůží ve karamelově pudrovém závoji. A se stopou hodně suché pačuli. Vůně je hebká a peříčkově chumlací. Typově by se dala (s jistou rezervou) přirovnat ke kombinaci Dzing! a Truth or Dare Naked.

Nahlásit

Hodnocení parfému Lalique Satine

Líbí se mi (102) 74%
 
Neutrální (27) 20%
 
Nelíbí se (8) 6%

Reklama


Reklama