Tendre Kiss

Značka:

Lalique

Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: bobule, liči, pivoňka

SRDCE: růže, pepř, muškátový oříšek, frangipani, ylang-ylang

ZÁKLAD: opopanax, kadidlo, santalové dřevo, vanilka

Parfuméři:

Flipo Anne

  • 15.05.16

Překvapivě zajímavá vůně, kterou bych rozhodně v růžovém flakonku nečekala. Bezprostředně po nanesení mě uchvátí intenzivní pocit něčeho důvěrně známého, vůně ostrouhaných pastelek, dřevěného nábytku, vánku ze záhonu rozkvetlých pivoňek - skoro bych to přirovnala ke Cabarethu. Bohužel tento nádherný úvod na mě netrvá zrovna dlouho a pak přijde něco, co bych snad i nazvala nevůní. Přeslazený lipový květ, med, koření a nasládlý člověčí pot. Naštěstí, ani tahle fáze netrvá příliš dlouho a nakonec se konečně dostaví ta nádherně sytá, šťavnatá chuť červených bobulek-maliny, trocha rybízu, to vše hojně zasypané vanilkovým cukrem a zalité medem, s mírným závanem dřevitého kouře a špetičkou koření. Tahle vůně se prostě neustále mění, převléká, schovává a vykukuje a rozhodně nenudí. Já si ji určitě pořídím na chladné dny,v létě bych se trošku bála té přeslazené druhé fáze. Jediné, co mě trošku mrzí je to, že nepatří zrovna mezi superdržáky, oproti své fialové sestřičce Amethyst, ale zase cena se pohybuje v rozumných mezích a určitě stojí alespoň za vyzkoušení.

Nahlásit
  • 29.04.13

Překvapivě autentické maliny napadané na čerstvě uříznutém pařezu v letním, rozpáleném lese. Zajímavá se mi zdá kombinace dřevo+ovoce (nevzpomínám si na moc dalších vůní, kde by bylo ovoce - ne tuberóza tvářící se jako ovoce - namíchané pouze se dřevem a víc nic). Extra bod má ode mne za ty pěkné malinky.

Nahlásit
  • 13.02.13

Korenia sa do tohto malého flakónu zmestilo teda viac než dosť! Vo chvíli, keď to už chcete vzdať a máte nutkanie celú tú kýchaciu pretvárku na jemné bozky šupnúť niekam do zabudnutia sa stane niečo nečakaného. Ružové korenie si zmyslí, že by bolo fajn imitovať vôňu orosených ruží, túto netradičnú sviežosť pomáha podčiarknúť aj liči (niekedy je kyslé, inokedy sladké, ale nikdy nie rovnaké) a akési šťavnaté bobule z pozadia (možno brusnice, alebo ríbezle). Korenenosť sa neustále mení, neskôr vďaka opoponaxu a náznaku vanilky príjemne zosladne. Jemný závan kadidla som zachytila až ku koncu.
Nekonfliktná, univerzálna vôňa. Okolie na ňu reaguje pozitívne. Výdrž poslabšia, cca. 4-5 hodín na pokožke, ale na šatách drží aj celý deň. A tá cena!

Nahlásit

Hodnocení parfému Lalique Tendre Kiss

Líbí se mi (42) 59%
 
Neutrální (18) 25%
 
Nelíbí se (11) 15%

Reklama


Reklama