Benghal

Značka:

Lancôme

Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: zázvor, mandarinka

SRDCE: jasmín, vonokvětka, meruňka
ZÁKLAD: pižmo, santalové dřevo

Kategorie:

orientální - sladká ambrová

  • 26.10.11

Svěží, jemně sladká, zázvorová vůně. Zázvor se tady jemně, ale skálopevně line od hlavy, přes srdce, až do základu. Samotný zázvor je popisován jako teple vonící, aromatické koření, ale Benghal je celkově svěží s nádechem ovocné žvýkačky, květinově-ovocný (mandarinky, meruňky), jemně kořeněný a hlavně velmi příjemný. Prima na léto, ale ještě víc se mi líbí v chladnějších dnech podzimu, kdy se meruňka se svou mdlou sladkostí schová za roh a vůně díky zázvoru jakoby jiskří. Výdrž nevelká, slabší průměr.

Nahlásit
  • 22.04.08

S Benghalem jsem se setkala poprvé loni o dovolené ve free-shopu. Jeho vůně mě velice oslovila, ale protože bylo léto, zdála se mi dost silná a nakonec jsem zakoupila vůni jinou. Teď jsem si ji koupila v internetové parfumerii, protože mi pořád ležela v hlavě - a jsem udivena - není to taková „síla“, jak se mi zdálo - já totiž, až na malé výjimky, silné vůně nesnáším - je to zpouštěč migrény. V Benghalu cítím takřka od začátku meruňky- ale ne takové to sladké šťavnaté ovoce, ale kořeněné. Připomíná mi to, když jsme jako děcka jedli meruňky/měli jsme na dvoře u domu veliký strom- meruňku/, a ještě jsme rozbíjeli a pojídali jejich jádra. Taková zvláštní příjemná kořeněná chuť - a vůně. To koření je nejspíš zázvor, který uvádí taky popis, ale v závěru cítím i santal. Meruňka se potom mísí s nějakou květinou - popis uvádí jasmín, ten by to mohl být, ale je to velice decentní vůně, žádný jasmínový šok.
Já si tedy troufnu Benghal i na léto - zdá se, že dost drží - ale neobtěžuje. I oblečení je jakoby jemně provoněné kořeněnou meruňkou.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Lancôme Benghal

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Lancôme Benghal

Líbí se mi (38) 55%
 
Neutrální (19) 28%
 
Nelíbí se (12) 17%

Reklama


Reklama