Oxygène

Značka:

Lanvin

Rok:

2000

Složení (ověřené)

HLAVA: yzop, bílý pepř
SRDCE: gardénie

ZÁKLAD: modrý kosatec, bílý santal, bílé pižmo

  • 24.04.14

Lanvin Oxygène mi připadá poměrně originální. Nacházím zde kombinaci koření, pudru a bílých nebo vodních květin. Na první dojem je to jedna z těch „modrých“ akvatických vůní, ale není to žádná „tuctovka“, nebo prvoplánová svěženka.
Zakoupila jsem ji naslepo. Čekala jsem, že bude spíše ozónická. Taková zrovna moc není, ale i tak mě mile překvapila a dá se říct, že se stala jednou z mých nejoblíbenějších vůní. Už jen pro svoji výdrž, která je na „vůni čistoty“ poměrně slušná.
Jediným negativem je zde snad nepraktický flakón. Nepadne dobře do ruky a špatně se s ním rozstřikuje. Také není zrovna nejhezčí. To je však jediná moucha, kterou tomuto parfému odpustím.

Nahlásit
  • 23.07.09

Svěží nesladká vůně s dominantním pepřem, kterému se sice snaží sekundovat gardénie, ale je to marné - vítězem je pepř. Zpočátku byla taková trochu vodová, ale pak se voda ztratila a pepř začal štípat do nosu. Není to nijak těžká vůně - na jaro a léto se určitě hodí.

Nahlásit

Hodnocení parfému Lanvin Oxygène

Líbí se mi (36) 43%
 
Neutrální (30) 36%
 
Nelíbí se (18) 21%

Hodnocení odbornice

  • 06.02.08

Ostře svěží vůně, začátek voní jako zelená melounová šťáva s pepřem. Později ji zjemní gardénie. Oxygene obsahuje pepř v opravdu štědré dávce a proto působí dost suše - ani svěží, ani květinové složky se přes pepřovou clonu nemohou příliš rozletět do světa. Oxygene není květinově svěží vůně podtržená štiplavou špetkou pepře (jako třeba Lacoste...

číst více

Reklama


Reklama