L'Artisan La Chasse Aux Papillons
 

La Chasse Aux Papillons

Značka:

L'Artisan

Rok:

1999

Složení (ověřené)

lipový květ, lehká tuberóza, pomerančový květ

Kategorie:

květinová

  • 20.04.15

Po prvním nanesení na zápěstí jsem si, stejně jako Aďa, řekla, že už jsem tuhle vůni někdy cítila a v hlavě mi to začalo bolestivě šrotovat (nesnáším, když si na něco obecně nemůžu vzpomenout!). Pak mi pomohl partnerův postřeh: „To voní jako nějaká jarní kytička…“ a bylo to na světě! Jasně, konvalinka a tím podobným parfémem bylo Diorissimo. Absolutně jiné složení, ale tak podobný dojem. V Diorissimu je konvalinka hutnější, v La Chasse vlastně ani žádná není, ale oba s partnerem ji tam cítíme. Když se hodně soustředím, vyleze i trocha dalších prvků ze složení, ale namixovaná „konvalinka“ to vždycky přebije :-)

Nahlásit
  • 17.08.12

Moc nevěřím na autentickej lipovej květ (a zimolez) ve vůních. Stejně tak nevěřím na „lehkou tuberózu“. V La Chasse se mi mělo obé vyjevit.
Po nástřiku je příšerná. Shnilý seno + neméně shnilý hrušky. Ježí se mi všechen porost v nose a snažím se to vypčíknout. Když už to vypčíkávám skoro hodinu, La Chasse přistupuje na kompromis. Ne však takovej, na jakej spoléhám. Vypustí na mě Miel de Bois s pálivou špičkou. Je to jako v perverzní alternativní realitě, kde med má všechny úžasný vlastnosti medu, ale zároveň v každym nádechu sadisticky vraždí moje čichový buňky štiplavým chilli (určitě to je med tý pekelný kytky, tý… tuberózy). Po pár minutách sladce pálivýho teroru už se cítím dostatečně znásilněná, podvedená a uondaná, abych nad La Chasse zlomila hůl.
Když tu můj zdecimovanej nos ucejtí lípu! A doopravdy snaživou. Ne tak opojnou jako je ta skutečná, ale přecejen je to lipovej květ a konečně to celý získává náladu léta na zahradě. Vespod pořád zůstává trocha toho úchylnýho medu, ale lípa si s ním umí poradit po svým. A já se konečně nadechuju s úlevou a potěchou. C´est quand le bonheur…

Nahlásit
  • 16.07.12

V tomto období, kdy zrovna kvetou lípy mě velmi intenzivně ovanula vůně jedné z nich. Chvilku mi trvalo než jsem přišla na to, který parfém přesně takto úžasně voní… Ano je to L´Artisan La Chasse Aux Papillons. Nádhera!

Nahlásit

Vlastnosti vůně L'Artisan La Chasse Aux Papillons

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému L'Artisan La Chasse Aux Papillons

Líbí se mi (136) 72%
 
Neutrální (40) 21%
 
Nelíbí se (14) 7%

Hodnocení odbornice

  • 05.06.07

Hned po prvním přičichnutí k La Chasse aux Papillons (jestli jsem to dobře pochopila, tak „Hon na/za motýly“) se dostavil silný pocit dèja vu a jala jsem se probírat svůj objemný voňavkový deník, abych vypátrala vůni, kterou mi připomněla. Nakonec jsem dospěla k názoru, že nejspíš 24, Faubourg Eau Délicate, který je také plný pomerančového...

číst více

Reklama


Reklama