L'Artisan Passage d'Enfer
 

Passage d'Enfer

Značka:

L'Artisan

Rok:

1999

Složení (ověřené)

kadidlo, lilie, pižmo

Kategorie:

květinová

  • 20.06.14

Brána do pekel, stejně jako cesta k ní je nenápadná, že si někdy ani nevšimnete, že se tam řítíte. Většinou to jde velmi hladce. Olivia Giacobetti to s květinami umí. Lilie jsou zde jen nevinně se tvářící křoví, maskující „ bránu pekelnou“, už cítíte síru, která přes ně lehounce prosakuje. Nevím, kde se tam vzala, ale je to ten tón, který dělá tu vůni tak podivnou …….lilie namořené sírou……..už je příliš pozdě pálit kadidlo a modlit se…..kadidlo je slabé, slaboučké, pouze zhmotněné ve vašich posledních myšlenkách na záchranu…….ještě stojíte na povrchu zemském a nechcete si úplně připustit, že už balancujete nad propastí.
Tato vůně není peklo, nic temně kouřového ani živočišného, je to pouze ta cesta, přes lehce sirné lilie s náznakem kadidla, cesta vydlážděná nejlepšími úmysly, jemná, transparentní vůňka, krásný, letní den, kdy vás opustili andělé …….najednou jste na konci cesty……v mlze…­..poslední hráč v řadě……ten, který propadne peklu.

Nahlásit
  • 23.01.12

začátek mi připomíná zednické práce, cítím mokrou omítku či maltu, asi ten písek, později vykouknou bílé květinky, dosti slabota na „Bránu do pekel“ čekala jsem omračující peklo…je to milé až na tu maltu…

Nahlásit
  • 28.10.11

Som na ceste, taká pustná cesta bez živých duší. Fuká jemný vietor. Citím jemný popol vonného kadidla alebo vonných tyčiniek. Všímam aj biele ľalie, ktoré ešte vônia ale už sú jemno sivé posýpané popolom. Všetko je jemne, čisté, transparentné, trošku chladné a spomalené ako spomienka zo sna. Výdrž je dobrá zrejme vďaka kadidlu a pižma. Pekná vôňa.

Nahlásit
  • 10.08.09

Já cítím jen gumu a síru.

Nahlásit

Vlastnosti vůně L'Artisan Passage d'Enfer

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)

Hodnocení parfému L'Artisan Passage d'Enfer

Líbí se mi (51) 63%
 
Neutrální (19) 23%
 
Nelíbí se (11) 14%

Hodnocení odbornice

  • 21.02.08

‚Brána do pekel‘ - jaký to zvláštní název pro parfém, řeknete si, ale na druhou stranu, po všech těch jasmínových závojích, stříbrných deštících, láskách v Paříži a bárbínkách konečně něco děsivějšího  Člověk hned vidí ty dýmající temné jámy, šlehající plameny, ďábelské ženy v kůži a s bičem v ruce, a nic na tom nemění fakt, že parfém dostal...

číst více

Reklama


Reklama