Safran Troublant

Značka:

L'Artisan

Rok:

2002

Složení (ověřené)

santalové dřevo, červená růže, šafrán, vanilka

Kategorie:

orientální - kořeněná

  • 16.08.12

Hřebíčkový olej. Santal. Šafrán s vanilkou. Šafrán. Intimní vůně, která se od pokožky nevzdálí na víc než deset centrimetrů. To je Safran Troublant v kostce. A teď Safran Troublant podle mě: Nádhernej strhující živej santal s kořením. Dávám si na druhou ruku Santal de Mysore od Lutense a nos mě nešálí. L´Artisan stvořil Santal de Mysore rozpitej na kanvasu. Dejte mu dvě hodiny a vyvane. Ne že by chtěl, on musí, protože šafrán si to rozehrává s vanilkou ve velkym stylu. Jen je oba shodit do mlíka, svařit a s blaženým výrazem vysrknout.
Finále je velkolepý. Samojedinej a naprosto věrnej šafrán. Až někdy půjdete po Evropský v Dejvicích, zaskočte do Edibou. Za pár korun tam dostanete hrst libanonskýho šafránu, kterej chutná tak, jak Safran Troublant voní.

Nahlásit
  • 25.01.12

Žltá, spočiatku suchá bylinná, aromatická, zľahka zaprášená vôňa – kýchavá. Vytvorí prskavý obláčik okolo pokožky: nenápadne, ale dôrazne. V druhej chvíli jemne naznačí, že by život s ňou mohol byť aj sladší. Potom opäť prisuší.
Rozvíja sa dosť lineárne. Postupne, ako ju telo zahrieva, ukazuje maznavú tvár: najskôr sa objaví práškový cukor, potom vanilka. Na samom konci je Safran Troublant zarážajúco sladký. To, čo sa spočiatku javilo ako unisex, aký by mohol unosiť každý smelší muž, smells like vanilkové rožteky bez orechov. Kde je šafrán? Je suis troublée… Takže sa to podarilo. V tomto je skutočne mätúci, znepokojujúci, potrápi i poláska.

Nahlásit

Vlastnosti vůně L'Artisan Safran Troublant

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému L'Artisan Safran Troublant

Líbí se mi (82) 72%
 
Neutrální (28) 25%
 
Nelíbí se (4) 4%

Hodnocení odbornice

  • 18.09.10

Safran Troublant (‚zneklidňující šafrán‘) je orient se santalem, šafránem, vanilkou a růžemi. Nijak zvlášť mě nezneklidnil, jako ostatně žádný z l'artisanovských orientů: stejně jako ostatní vůně této značky jsou to nekomplexní, akvarelové vůně, prostá potěšení, jež není třeba sáhodlouze luštit. Orienty od Serge Lutense, tomu říkám...

číst více

Reklama


Reklama