L'Artisan Tea for Two
 

Tea for Two

Značka:

L'Artisan

Rok:

2000

Složení (ověřené)

Lapsang Souchong (uzený čaj), zázvor, med

  • 12.03.12

Připomíná mi anglický sypaný černý čaj dochucený mlékem.
Je to malý hrnek plný mléčné tekutiny doslazené medem. Tento čaj po páté okoření suchý doutníkový tabák. Tím vzniká kouřová, sladká čajová kompozice. Je to klidná vůně, opravdu stvořená na odpolední relax s čajem, doutníkem a knihou (asi si to zapíšu do rozvrhu dne).
Díky tabáku mi přijde spíše maskulinní.

Nahlásit
  • 10.02.12

Aaaach…s klasickými „čajovými“ vůněmi má tato (pro mě naštěstí)pramálo společného…v téhle vůni je večerní tajná schůzka dvou lidí v útulném pokoji plném koberců,polštářů a měkkých tkanin,v teplých,o­rientálních barvách,s dřevěným vyřezávaným stolečkem z exotického dřeva uprostřed místnosti a na něm právě uvařený silný,černý, čaj v terakotové konvičce,ze které se kouří..v krbu dohořívá oheň,nálada je lenivá a uvolněná,zve k povalování a vyprávění dlohých příběhů..v pokoji je příjemné teplo, a malounko dusno…v rohu se líně kroutí ke stropu kouř z vonné tyčinky…po chvíli trošku pootevřou okno,kterým do místnosti vniká jemný paprsek světla měsíce a vůně z venku......

Nahlásit
  • 20.10.08

Tea for Two
L´Artisan Parfumeur, 2000, tvůrce Olivia Giacobetti
(recenze blackdakini)

Představte si dva zcestovalé gentlemany, kteří se někdy kolem roku 1900 sejdou v jakémsi londýnském klubu, jehož stěny jsou ověšeny trofejemi z loveckých výprav do exotických kraji. Oba pánové si nalijí silný čaj. Jeden z nich přivoní k šálku a zamyslí se: „Ta vůně mi připomíná jeden zážitek. Tehdy jsme pozdě večer dorazili k ruinách starobylého města na bývalé obchodní stezce. V chrámu v nedaleké vesnici právě probíhala pobožnost, soudě podle vůně exotického koření a bylin pálených na rituálním ohni. Domorodí sluhové nám připravili čaj, voněl podobně jako tento a skvěle nás osvěžil po namáhavém dni, když tu náhle…“

Není třeba pokračovat, a je i ostatně jedno, jak se tento příběh dále vyvíjel, neboť jsem jen chtěla přiblížit obraz, který se mi ihned vybavil, když jsem přivoněla poprvé k vůni „Tea for Two“. I když jsem měla za sebou několik náročných dní, v nichž jsem rozhodně nenechávala svoji mysl toulat po časově i prostorově vzdálených místech, ten obraz se dostavil zcela přirozeně a se značnou silou. Protože se však jedná o unisexovou vůni, záhy se postavy dvou gentlemanů proměnily ve dvě zcestovalé dámy, to je však při charakteru této vůně už celkem jedno.

Jak je tedy patrné z mé spontánní reakce, exotika, dobrodružství, jakási starosvětská solidnost a zároveň šibalská touha ji tak trochu podkopat charakterizují tuto vůni.

První moment je ostrý a poněkud štiplavý. Je cítit speciálním druhem čaje Lapsang Souchong, kterému se také někdy říká „uzený“, právě pro jeho zvláštní vůni připomínající kouř. Po tomto kouřovém úvodu, který trvá asi půl hodiny, přechází vůně do dalšího stádia, v němž se stále mísí silná vůně čaje s kořením. Během několika dní, kdy jsem vůni zkoušela, jsem objevovala různé možnosti. Někdy se mi zdálo, že cítím silný Earl Gray, jindy se mi v mysli vybavil zázvor, kvalitně vydělaná kůže, suché listí, dobré klasické mýdlo, snad i trochu kadidla a chvílemi dokonce i vůně hlíny. Chtěla bych napsat vůně špíny, to bych ale mohla někoho vyděsit, což nechci. Moje maminka pocházela z venkova a když jsem si já jako již typicky městské dítě ušpinila někdy na výletě do přírody ruce od hlíny, dostalo se mi vysvětlení, že to nic není, protože je to „čistá špína“, tedy přírodní, na rozdíl od městské, té opravdu špinavé. Tolik na vysvětlenou. No a tu „čistou špínu“, jako když v rukou umytých kvalitním mýdlem promnete hrst hlíny, cítím ve středních tónech „Tea for Two“. Asi po dvou třech hodinách i tyto tóny zmizí a zůstává velmi teplá vůně medu, snad s trochou pomeranče. Na rozdíl od suchého rozjezdu je tato fáze skutečně sladká a teploučká, aniž by však byla přeslazená, a přetrvává asi další tři čtyři hodiny.

Vůně mi připadá velmi vhodná pro podzimní počasí, neboť mi dobře koresponduje s nostalgickou náladou podzimu. Dalo by se říci, že medový základ může pěkně vyvolávat představu voňavého cukroví a čaje s medem, to mi však připadá jako poněkud laciný příměr. Neměla jsem zatím možnost vyzkoušet vůni v létě, myslím si ale, že by se právě díky medovému základu mohla hodit i pro teplejší dny.

Také si myslím, že bude vyhovovat spíše zadumanějším nositelkám, než extrovertním dračicím. Ani přílišné romantičky si ji asi neoblíbí, neboť i přes sladký med a skrytou exotickou romantiku je to unisexová vůně, která je v prvních momentech až výrazně maskulinní. Určitě by ji však měly/i vyzkoušet ty/ti, kdo mají rádi exotické dobrodružství v nostalgických časech.

Nahlásit

Vlastnosti vůně L'Artisan Tea for Two

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému L'Artisan Tea for Two

Líbí se mi (62) 68%
 
Neutrální (20) 22%
 
Nelíbí se (9) 10%

Reklama


Reklama