Laura Biagiotti Roma
 

Roma

Značka:

Laura Biagiotti

Rok:

1988

Složení (neověřené)

HLAVA: růžový grapefruit, černý rybíz, máta, hyacint
SRDCE: jasmín, růže, konvalinka, santalové dřevo

ZÁKLAD: vanilka, ambra, pižmo, cibet

Kategorie:

citrusově květinová

od 160 Kč
od 467 Kč
od 681 Kč
od 617 Kč
  • 01.03.15

Romu jsem doteď vůbec neznala, ani letmá vzpomínka se mi nevybavuje, prostě nákup naslepo.
Při odchodu z parfums jsem si ještě stihla čichnout k víčku jejich testeru a i když jsem se připravovala na to, že dám Romě doma čas, než jí pošlu dál, protože bude nejspíš trochu divná, tak to víčko mě málem zviklalo k okamžitému vrácení zboží.
Ale spěchala jsem, tak jsem jí nestihla vrátit. Z nově otevřeného flakonu to je úplně o něčem jiném.
V úvodu silná, autentická, velmi aromatická vůně lístků čerstvé šťavnaté máty s něčím, co mi připomíná sekané listy kopřiv nebo hluchavek. Z toho se vybarvily zelené stonky keříkových rajčat.
Rozvoněním opadá čerstvá aromatičnost (příjemná a neokoukaná, mnohem déle a silněji se drží na bavlně)
Po rozvonění se z Romy stává jemná nasládlá vůně připomínající směs vanilky, santalu, ambry a myrhy.
Tak zamlženě, příjemně měkce dřevitá, balzámově kořeněná a lehounce gurmánská (mojito se třtinovým cukrem plné máty v úvodu a nějaký krémový dortík s frappé v závěru)
Jestli mi Roma Uomo připomíná Impuls, tak dámská verze je na tom stejně - tenhle Impuls je citrusovější, méně sladký a o kapku zajímavější. A dohromady jim to ladí, když páru nevadí takový retro pouťový pocit. Ech 80´s.

Nahlásit
  • 17.07.13

Kdysi, v čistě svěženkovém období, jsem jí pohrdla. A dnes bych ji skoro svěženkou nazvala, tedy přesněji orientální gurmánskou svěženkou. Pro mě alegorie prvního dozrávajícího ovoce. Je to vůně bohatá, zároveň svěží, sladká i hluboká až balzámovitá. Vybroušená kombinace sladko-kyselého červeného grepu, vanilky a ambrově-medového základu, vše v úchvatné omamné ale zároveň i pikantně osvěžující melange.

Nahlásit
  • 07.02.11

Tomu říkám schizofrenický parfém, v dobrém smyslu tohoto špatného slova. Začátek byl ostře grepový – naprosto identický s Pamplelune, ale pak! během cca 5 minut vykouklo koření, vonělo to jako grep s rozmarýnou (subjektivní dojem - ve složení není). V ten okamžik se vůně nejvíc podobala Splash Orange. Za půl hodiny grep zmizel beze stopy a zůstal krásný santál, trochu koření a nějaká aromatická dřevíčka ve stylu Cashmere mist. Za další půl hodinu to celé zase obrátilo směr a z ničeho nic propukla celkem milá a neumělá vanilka. Přirovnání „ráno-den-večer“ naprosto perfektně popisuje fáze vývoje vůně.

Nahlásit
  • 27.08.09

Roma… Řím… Krásné to město. Flakon Romy od Laury Biagiotti je taktéž krásný. Antický sloup - jak příznačné! Recepturu prý našla tvůrkyně na starobylém papyru…

Cestu k vůni jsem měla trnitou. Nevoněla mi. Respektive voněly na mě jen hořké byliny a takhle jsem si tedy nepředstavovala tu sladkou orientálně dřevitou vůni z Adiny recenze. Bylo to asi zkaženými testry v parfumerii. Když mi rok poté poslala jedna dobrá duše vzorek, vůně byla úplně o něčem jiném!

Zpočátku sice cítím nejvíce mírně nahořklý tón bergamotu a grepu, ale ten není nepříjemně štiplavě hořký, jako byl hořký „pelyněk“ z parfumerie, a navíc tento tón brzy odezní a nastoupí sladší směs květin tlumená dřevitými tóny. Jako by se den v Římě probouzel do nahořkle svěžího rána, které se během chvíle proteplí do nádherného slunečného dne. Vůně na mě není příliš sladká ani opojná, i když se rozhodně nejedná o „uťápnutou holku sedící v koutě“. Naopak, vůně je to sebevědomá, i když ne řvavá, a samozřejmě elegantní - má přece připomínat Řím, město módy, které se pyšní spoustou památek zvoucích do doby antiky, kdy se nosily elegantní bílé řasené řízy splývající na zem a řemínkové sandály, které inspirovaly módní tvůrce zrovna pro letošní sezonu. Vůně postupně ztrácí na intenzitě, květiny ustupují dřevu a vynořuje se jemně myrha. Město Roma je zalité zlatavým sluncem, které se sklání k obzoru, a antické sloupy vrhají dloužící se stíny…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Laura Biagiotti Roma

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Laura Biagiotti Roma

Líbí se mi (172) 66%
 
Neutrální (61) 24%
 
Nelíbí se (26) 10%

Hodnocení odbornice

  • 19.09.07

Při prvním přičichnutí k papírku mě napadlo, že tohle bude velmi sladká vůně. Po rozvonění se trochu zmírnila, ale pořád zůstala poměrně sladká. Kromě vanilky a nasládlé směsi cedru a santalu ucítíte ještě konvalinky, karafiáty a růži; celek působí takovým zajímavým, dřevitě kořeněným dojmem odlehčeným nenápadnějšími květinami (nic opojného)....

číst více

Reklama


Reklama