Fuoco Infernale

Značka:

Linari

Rok:

2010

Složení (neověřené)

hřebíček, myrta, majoránka, skořice, bříza, labdanum, olibanum, tonka, kůže, barmský gurjunský balzám, atlaský cedr, bílé pižmo, pravá ambra

od 3950 Kč
  • 26.01.14

Další z kategorie zajímavých hřejivých lesních vůní. Vyloženě pekelný oheň to sice není, na opravdu spálený les jsou jednoznačně specialisti u Odinu s Tanoke, ale není to ani les z Fille en Aiguilles, aby v něm lítaly třísky. Je to les plný nahořklé zeleně, spousty koření (hlavně hřebíček, majoránka a nesladká skořice rozemletá na jemný prach), páleného dřeva a rezavého jehličí.

Z jednoho puklého stromu na palouku vidíte vytékat pár kapek „nasládlé“ mízy, ale není vyloženě sirupovitá jako jsme tomu zvyklí v Chypre Rouge nebo právě Fille en Aiguilles u Lutense. Vedle toho stromu stojí staré, dávno opuštěné kamenné stavení. Uvnitř se nachází starý dřevěný nábytek ze suchého cedru, pokrytý vrstvou prachu, který se zvíří, jakmile vejdete. A tenhle vír „suchého“ kouře je tak hustý, až vás začne lehce štípat v nose.

Ovšem když vydržíte, prach zjemní do podoby nasládlého kosatcového pudru. Oprášíte staré kožené křeslo a přisunete si ho k otevřenému oknu, jímž dovnitř proudí hřejivé sluneční paprsky, vůně mechu a lesního podrostu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Linari Fuoco Infernale

Líbí se mi (4) 80%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (1) 20%

Reklama


Reklama