Linari Notte Bianca
 

Notte Bianca

Značka:

Linari

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: růžový grapefruit, bergamot, pomeranč

SRDCE: badyán, absint, hřebíček, šalvěj, kašmírové dřevo
ZÁKLAD: haitský vetiver, tonka, bílé pižmo, ambra

  • 08.06.09

Bezesná noc - scénář:
7:30 – Zvoní budík. Po koutku otvírám oči, první pohled spočívá na střešním okně. Šedá barva na obloze oznamuje, že dnes to zase nebude stát za nic. Další pohled věnuji na druhý konec postele, kde ještě i přes cvrkání budíku podřimuje zarostlý a statný homo sapiens, co urval roli hlava rodiny. První myšlenky i přesto, že je pohledný a za odměnu, když jsem do něj drcla, aby se probudil, mě obdaroval milým úsměvem, však zdaleka nepatří jemu. Nýbrž jako každý pracovní den je v tomhle čase rozhodující, v čem ho budu trávit. Jestli jsem včera večer měla chuť a náladu vytáhnout konečně své nové červené lodičky, tak dnes tenhle bláhový nápad, který obvykle končí potupnou bolestí chodidel, sotva co vytáhnu paty z domu, nepřipadá do tohoto škaredého světa, co mě nenechá spát a snít dle mojí potřeby, v žádném případě v úvahu. Cítím se, jako bych snad ani nespala, celé tělo mě bolí a dobrou náladu si představuji rozhodně jinak. Vrčím a zamračená hledím do otevřené skříně, ze které na mě nekouká jediná pohodlná věc, která by se trochu podobala teploučké, měkoučké a voňavé peřince, ze které jsem se ještě tak úplně nevypletla. Zírání mi chvíli vydrží, než se zatrpklá a zoufalá natáhnu po nedbale zmuchlané košili, čerstvě vypraných tmavě modrých džínách a rudém svetru přes hlavu. Vzpomenu si na koupel, kterou jsem si včera na ráno rovněž naplánovala, ale na to jsem příliš unavená a tak se do džín začnu rovnou soukat. Jsou tak drsné a tvrdé, že mám sto chutí jít a vytáhnout z prádla ty včerejší otahané a špinavé, ale nakonec se přes to přenesu a s trochou sebezapření je vytáhnu až „vysoko“ ke kyčlím. Košile se zdá příjemná, svetr také. Vůbec mi nevadí, že límeček přes svetr nedrží žádnou fazonku, každý konec kouká někam jinam a ke krku chtělo by to, zdá se, ještě jeden knoflíček, protože pohledem do zrcadla zjišťuji daleko horší věci, a to zejména v okolí mojí hlavy. Znechucená odcházím směr koupelna.
7:45 – Opírám se o umyvadlo, koukám do zrcadla, vidím Divou Báru. Je to ta stejná, co na mě koukala nahoře v ložnici, přišla teď se mnou dolů. Tváří se vylekaně. Asi čeká, co s ní budu dělat. Pouštím vodu, studenou, plnými hrstmi ji nabírám a šplíchám na rozespalé a rozmrzelé tváře. Vlhkými dlaněmi pak zkouším uhladit vlasy, moc se nedaří a tak sahám po hřebenu. Statečně bojoval, dokonce jich nemálo pojmul za své lopatky, ale že nemá v podstatě velkou šanci, bylo jasné už na začátku. Jediné rychlé řešení co znám, svázat to do gumy, okamžitě aplikuji. Výsledek je vcelku uspokojivý. Ostatní úkony zvládám již bez větších obtíží, tady je ostatně zřejmá už jistá životní praxe, jako návyky vštipované mými drahými rodiči od útlého věku, ale rovněž se projevuje i jistá míra kreativity v činnostech, které nejsou společensky tak nutně vyžadovány, ale nejedna žena je bez nich jako ryba na suchu.
8:00 – Stojím před svým „otevřeným Sezamem“. Pátrám, čím si vylepším tak špatně načatý den. Oku lahodí všechny, nos je však bojácný. Z poliček se neodbytně ozývá: „Dnes já“, „Tu potrhlici neposlouchej, vem si mě!“, „Haló, tady jsem vzadu, už jsme spolu nikde dlouho nebyly“, „Cccsst, ubožačky, stejně si vezme mne, protože jsem její jednička!“.
V prostřední polici pohrdavě a mlčky prsí se nováček. „Prý, nějaký Ital říkaly sousedky.“ „Ale kde vás nemá, paní Rochasová, taky rodák.“ „A viděla jste, jak se nosí? „ Ano, a na to, že je novej, se tu taky dost roztahuje, že mu hanba není!“.
Vzhledem k tomu, že mě tenhle cizinec vůbec neatakuje, naopak spíš se namyšleně odvrací, neváhám a popadnu ho. Hned mu sudám ten jeho velký klobouk, který ač zdálky vypadal zajímavě, teď z blízka je jasné, že je konfekční, ale pod ním mě mile překvapuje naleštěné náčiní z ušlechtilých kovů.
8:05 - Začnu pumpovat. Nešetřím, jeden, dva, tři, čtyři střiky zepředu. Po lehkém zaváhání přidávám ještě jeden dozadu. Ukazuje se, že náš šlechtic má drsnou, dlouho neholenou tvář. Je však mladý, energický a dravý, protože za pasem v pochvě schovává meč, se kterým trénuje v zahradách na šlahounech popínavých rostlin. Nemilosrdně stíná jim špičky zato, že touží vylézt až k nebesům, vysoko od dusivého a suchého houští. Za krátko není však sám, po zelené pěšince kráčí sem jeho vyvolená. Její alabastrová pleť září tak, že ustrne v bojovné pozici a oka z ní nespustí. Společně potom vydají se k jezírku pozorovat snad zlaté rybky. Na břehu sednou si do trávy a po zbytek času ona svojí něžností, laskáním hedvábnou ručkou a konejšením medovými slůvky obměkčuje jeho hurónskou vášeň, touhy a hlavně srdce.
8:15 – Spokojeně opouštím domov s vyhlídkou krásného dne.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Linari Notte Bianca

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Linari Notte Bianca

Líbí se mi (9) 69%
 
Neutrální (2) 15%
 
Nelíbí se (2) 15%

Reklama


Reklama