Loewe 7 de Loewe
 

7 de Loewe

Značka:

Loewe

Rok:

2010

Složení (neověřené)

neroli, konvalinka, růže, pepř, kadidlo, atlaský cedr, pižmo, červené jablko

  • 11.08.13

Od samého začátku studené kadidlo - zprvu dřevité s náloží prachového černého pepře, později vysloveně ledové s řádnou porcí pižma. Kadidlovka typově spřízněná s Elixirem od Penhaligon's a ač pánská, je nositelná i dámami.

Nahlásit
  • 22.09.12

Vůní malých sladkých jablíček promísenou se vzdušným závanem sladkého kadidla mi připomněla Lutensovu Five O´clock au Gingembre. Tu jsem v paměti měla sice slunečnější a s kouřem nikoli kadidlovým, ale z pálení větví ovocných stromů, nicméně podobnou. Přímá konfrontace ukázala, že to byla iluze, Sedmičce chybí hodně z plnosti a plastičnosti Lutensovy kompozice.
7 Loewe je zemitější a chladnější, kovově studeného vetiveru je z ní cítit opravdu dost a vývojem ještě sílí. Také koření není sladce hřejivé, je to jen štiplavý pepř. Jakási vnitřní kompatibilita ale mezi oběma vůněmi je, čiší z nich stejný dojem klidu a zastavení času. Sedmička není tak monotónní, vyvíjí se, jenže tím také o úvodní delikátní krásu přijde. Je čím dál více strohá a dřevitá, sladce kořeněná jablíčka ustupují, mizí i kadidlo, kterého ani v úvodu nebylo moc. Pak už se jeví jasně pánská, zatímco začátek byl příjemný unisex.
Sedmička by se mohla docela dobře uplatnit jako zemitý podklad pod Five O´clock au Gingembre. Kdyby ho bylo zapotřebí. Což není. A v tom je asi odpověď na to, jaká je 7 Loewe vůně. Pěkná, jenže existují lepší.

Nahlásit
  • 13.05.11

muzna,provoka­tivna,kadidlo­vo-korenista vona…troska tazsia, ale v zaplave dnesnych pseudovoniciek, ktore sa povacsine ponukaju v kamennych obchodoch som zatial nic lepsie necitil…skvela praca, loewe

Nahlásit

Hodnocení parfému Loewe 7 de Loewe

Líbí se mi (15) 71%
 
Neutrální (4) 19%
 
Nelíbí se (2) 10%

Reklama


Reklama