Loewe Gala
 

Gala

Značka:

Loewe

Rok:

1991

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, citron, růžové dřevo, zelené tóny
SRDCE: růže, karafiát, ylang-ylang, konvalinka

ZÁKLAD: cibet, pačuli, vanilka, kastoreum

  • 07.03.14

EDT: Připomíná mi klasickou D&G s červeným víčkem. Aldehydy, santal a karafiát. Dokonce snad cítím i ten koriandr, ale spíš to bude šikovně promíchané pačuli s labdanem.
D&G mi voní až vulgárně - strašlivá dávka pižma, pro mě až nesnesitelně zavání ženskou intimitou… a přehnaně koriandru, to všechno s monstr siláží a výdrží.
Gala je naproti tomu dáma v lehounkém nasládlém závoji z květinového mýdla a ylangu, sametového santalu a stopového množství cibetu.

Nahlásit
  • 13.04.13

To je, panečku, krása. Ale jistě…zajímavá země původu, zajímavý rok uvedení, složení ve stylu velkých parfémů…měla jsem to čekat. Ó ano, tohle je velký parfém…hezky komplexní a propracovaný, jakoby ještě z dob, kdy nejslavnější obchodní značkou byla kvalita.
Jako každá „stará“ vůně potřebuje na rozvinutí trochu času, nevydá všechno hned, ale pak: krásná květinová harmonie (cítím rozumné dávky ylangu, jasmínu, pomerančového květu i karafiátu) spočívá na tělově teplém základu ze špetičky vanilky (nic ulepeného, pouťového, umělého ani teenagerovského), zkrocených zvířat a větší dávky santalu. Je elegantní, ženská, komplexní, ale ne natolik, že by bylo únavné ji nosit…jaká škoda, že ji přestali vyrábět.
Stovkový flakon je famózní, neudělal by ostudu ani na Kleopatřině nočním stolku.

Složení uvedené na Fragrantice je poněkud bohatší než to místní:
HLAVA: bergamot, citron, aldehydy, zeleň
SRDCE: karafiát, jasmín, ylang, růže, konvalinky
ZÁKLAD: ambra, pačuli, santalové dřevo, benzoin, labdanum, vanilka, kastoreum, cibet

Nahlásit

Hodnocení parfému Loewe Gala

Líbí se mi (24) 77%
 
Neutrální (2) 6%
 
Nelíbí se (5) 16%

Reklama


Reklama