Les 4 Saisons - Printemps

Značka:

M. Micallef

Složení (ověřené)

teplé a pudrové tóny

Kategorie:

květinově ovocná

  • 20.05.12

Na mojej koži samé ruže, ale krásne, také svieže ruže. Možno spočiatku máličko ovocné, snáď grep?…a potom mäta. Ruža a mäta - a tu mi hneď napadá Diabolo Rose (Les parfums de Rosine) - moja obľúbená.
Printemps mi ju trochu pripomína - ale akoby obrátenú - kým Diabolo Rose má najprv mätovú sviežosť, a postupne sa objavuje ruža, Printemps najprv vonia ako nádherná, ale taká ľahká ružička - až neskôr cítim akýsi „mentol“ - a slabší, než v D.R.
Postupne ruža stráca na intenzite, ale stále je tam, už menej svieža…slabne - až zanikne. Výdrž teda nie je ktovieaká - skôr slabšia. No - veď jar, pravda.
Krásna je - len - ruže pre mňa znamenajú skôr leto, ale napriek tomu by som ju chcela - jednoducho,páči sa mi.

Nahlásit
  • 15.12.11

Jaké je toto pojetí jara? Sladké… ovocně sladké. Něco mezi rozmačkanými malinami a snad by tam mohl být ten červený rybíz. Ovoce na počátku je velmi intenzivní, ale nikoliv uměle a nepříjemně. Ovocné vůně nemusím, často v nich cítím syntetické stopy nebo osvěžovače vzduchu. Tady ne. Není to vůně přírodního ovoce, ale na druhou stranu nečpí to umělotinou.
Pořád čekám, zda se projeví také něco jiného… sladkost však přetrvává stále, občas vykoukne jasmín, ale opravdu jen trošičku. Více je tam růže, ale pořád je to vůně spíše ovocná, než květinová. Světle růžová až meruňková barva vlastně obsahu flakónu odpovídá… Chvílemi je taky patrný lehce drsný podtón, neřekla bych, že bergamot, já tam cítím spíš anýz… Závěr pak je spíše na ambře a pižmu, než vanilce a není nijak úchvatný nebo zajímavý.

Jak již bylo zmíněno, vůně je ovocně sladká, poměrně výrazná, ale pořád ještě snesitelná. Jen mi jaksi uniká spojitost s jarem, ve kterém bych spíše čekala květiny, než ovoce. Po dvou hodinách po ní není ani stopy.

Nahlásit

Vlastnosti vůně M. Micallef Les 4 Saisons - Printemps

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému M. Micallef Les 4 Saisons - Printemps

Líbí se mi (21) 72%
 
Neutrální (7) 24%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama