Lumière Noire pour Femme

Značka:

Maison Francis Kurkdjian

Rok:

2009

Složení (ověřené)

kořeněná růže (kmín, pepř), pačuli, narciska

Parfuméři:

Kurkdjian Francis

  • 04.05.14

Světlo! Světlo! Žádná tma. Žluté světlo s růží.
Vůně mi evokuje čas lehce po poledni v přírodě, někde u vodopádu nebo v nádherné květinové zahradě. Ne, že by tam ty květiny byly, ale je tam něco žlutého, co mi připomíná světlo do toho je mistrně zakomponována růže. Vůně je hladká, příjemná a sympatická. Ideální třeba v bílým odpoledním šatům na zahradu na zámku.
Posedávání u vody jako v pohádce Zlatovláska. Pokud bych měl rozebírat další složky, píše se pačuli, tak určitě tam nějaké jsou, protože ta růže má charakter, není to jen taková jednoduchá vůně růže, je bohatá, ale zase není vyloženě kořeněná.

Nahlásit
  • 04.11.13

Už z názvu lze odvodit, že vůně má být založena na kontrastu světla a tmy, jimiž jsou v tomto případě růže a pačuli. A ti jsou tam skutečně i největšími hráči. Ze začátku je kořeněná především pepřem a jen pár zrníčky kmínu, jenže už po chvilce náznak temnoty mizí a ukáže se, že je to růže svěží, rozzářená a koupe se ve sladkém nektaru z pomerančového květu. Pak přichází znovu otřesy, které rozevřou prašnou zem a chtějí růži pohltit a uzavřít ve svých temných chladných chyprových útrobách.

Ale opět jako záblesk světla přichází na pomoc pomerančový květ, tentokrát posílený o několik žlutých okvětních plátků narcisu a růže se díky nim znovu rozzáří. Vzájemným třením se nakonec kolem nich vytvoří jemný obláček z pudrového pižma. Pravda, je v ní víc světla než tmy, přesto je to pro mě zatím nejhezčí Francisova růže.

Nahlásit

Hodnocení parfému Maison Francis Kurkdjian Lumière Noire pour Femme

Líbí se mi (27) 79%
 
Neutrální (6) 18%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama