Mancera Wild Fruits
 

Wild Fruits

Značka:

Mancera

Rok:

2001

Složení (neověřené)

pižmo, cedr, grapefruit, citron, kumkvat, broskev, černý rybíz, červené jablko, červené bobule

od 1039 Kč
od 1565 Kč
  • 04.07.17

Podle složení jsem očekávala ovocnou křížovou výpravu, obávala se jablečného náporu, zezadu jištěného broskvovým kompotem. Skutečnost je naštěstí mnohem, mnohem příjemnější!
Setkala jsem se s tím už několikrát, ale tady to bylo naprosto markantní – obrácená pyramida! Po aplikaci jsem totiž nejdříve zaznamenala příjemné nesladké dřevité tóny – cedr doprovázený bílým pižmem!? Citrusová společnost uvedená v hlavě se přidala až za několik minut. Celý klan vstoupil mimořádně kultivovaně – za dveřmi nechal svoji WC gelovou urputnost a prvoplánově kyselé obličeje. Grep se asi osprchoval a vedoucí úlohu přenechal drobným kumquatům. Vůně je v této fázi lehce hořkosladká, svoji linku si stále chrání počáteční dřevitost, která teď občas sklouzne do vůně slámy či suché, sluncem spálené trávy. Ovocné srdce to nepokazí – vytvoří zajímavou směsici (listů?) černého rybízu, jablka Granny Smith a broskve, která ještě nedosáhla vrcholu zralosti. Pokud si dáte práci, objevíte tam i fialku – nikoliv tu z babiččiny pudřenky, ale pár lístků a květů natrhaných po dešti někde u plotu.
Výdrž vůně není zrovna excelentní; po několika hodinách mi zůstává na zápěstí pouhá stopa. Není v ní ale ani trochu té občasné obávané mancerovské chemičnosti. Takže pokud ještě nemáte na letošní léto vybranou vůni, která by splňovala zadání: svěží, nepříliš kyselá, nesladká, jemně dřevitá, pouze s dotekem ovoce a květin, zkuste Divoké ovoce. A nebojte se, ochočíte si ho snadno!

Nahlásit
  • 31.01.14

Ne úplně slabomyslná, nekomplikovaná jarní/letní ovocenka s celkem solidním základem. Vůně je pikantní, šťavnatá, živá.

Nahlásit

Hodnocení parfému Mancera Wild Fruits

Líbí se mi (26) 87%
 
Neutrální (4) 13%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama