Daisy

Značka:

Marc Jacobs

Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: jahoda, červený grapefruit, fialkové listy
SRDCE: gardénie, fialkajasmín

ZÁKLAD: pižmo, vanilka, bílá dřeva

Parfuméři:

Morillas Alberto

Kategorie:

květinově ovocná

od 29 Kč
od 26 Kč
od 234 Kč
od 1302 Kč
od 1195 Kč
od 1290 Kč
  • 09.06.15

Oloupeme jeden šťavnatý, hořký grapefruit, vzduchem prohodíme hrst právě natrhaných fialek s trochou té trávy, aby se neřeklo. V tuhle chvíli je vůně poněkud nudná. Stále vyčkávám na tu šťavnatou a slaďoučkou jahodu, která se jen opře a zase zmizí.
V ten moment vůně nabere zcela jiný směr a zjemní svůj tón. To bude jasmín, který je ale opravdu jemný. Žádný rváč, který by se hlásil o slovo. V jiných parfémech už mi jasmín opravdu leze na nervy, ale tady… to je jiná písnička.
Fialky opravdu nemizí, drží se statečně celou dobu.
Celá tahle nádhera je až žlutě máslová a masitá, jako žlutý meloun. Žádné palčivé chutě. Díky pižmu je vůně celkem držák. Celé dopoledne zvládne dělat příjemnou společnost nejen Vám, ale i Vašemu okolí.

Nahlásit
  • 08.08.12

Daisy je květinová názvem, složením i flakónem. Musím se přiznat, že jsem ji trochu podcenila. Čekala jsem, že to bude tuctová letní „polívačka“, ale opak je pravdou. Daisy je podle mého názoru ideální vůně pro mladou dámu. Je univerzální, nekonfliktní a velmi elegantní. Už na začátku ukáže, že to není nevinná květinka. Fialkové lístky s grepem voní překvapivě velmi harmonicky. Pokud máte rádi vůni fialek, ale vadil vám příliš úderný začátek, zkuste třeba Armani Summer Mania for Her, zde jsou fialkové lístky v kombinací s růží a vůně není tolik trpká. Dál se Daisy rozvíjí čistě květinově. Pokud vás stejně jako mě lákaly jahody ve složení, tak si nechte zajít chuť, ve vůni nejsou znatelné. Z květin je zastoupena gardénie, fialka a hlavně jasmín, který celé vůni dodává jedinečný ráz. Vůně postupem času sládne díky vanilce ve složení. Výdrž je velmi dobrá. Jen ten flakón mi přijde jako by ho navrhlo dítě z mateřské školky. Takže za mě: Daisy ano, ale jedině v refanu.

Nahlásit
  • 27.04.09

PŘÍCHOD LÉTA V HORÁCH:…louka ve vysokých horách, čas, kdy jarní květiny začínají schovávat hlavičky pod své šťavnaté zelené šátečky a tak už si jen pár osaměle rostoucích keřů s hladkou, chladným větrem ošlehanou kůrou na kmíncích možná pamatuje křehce indigovou vůni horských fialek a jejich pokukující žlutá očka tam, kde jsou teď poházené smaragdové bochánky fialkového listí…a támhle už vykukují nenápadné smetanové pětikvítky horských jahod, vyhlížejí léto a nevěřícně potřásajících hlavičkami, až odlétají spršky zlatavého pylu…vítr ho odnáší a nechává po něm jen stopu lehoučké nasládlé vůně…v zeleném přítmí jahodníkových lístků posedává pár skoro červených jahůdek, bázlivých a vylekaných…a v tom nečekaně, jako světlice ze signální pistole se zpoza oblých hor vyhoupne slunce, čirý vzduch se roztetelí teplem, barvy explodují jako prskavky a bázlivé jahůdky se rozvoní, následujíce příkladu fialkových lístků a štíhlých stébel horských trav…je to asi čtyři roky, co mně vzal jeden človíček s sebou do Švýcarských Alp a já si odsud odnesla jeden zážitek, který mě zřejmě bude provázet celým životem…krásná vzpomínka, okamžik, kdy jsem, po předchozím večerním příjezdu za tmy do Zermattu, vyšla druhý den do průzračného vysokohorského rána na začátku srpna…přede mnou a nade mnou, kde se vzal, tu se vzal, jako kopec citrónové zmrzliny, se tyčil bělostný, sněhem posypaný Matterhorn, hověl si pyšně na ostře zeleném talíři okolních niv a přiměl člověka na okamžik ztratit dech…ve vzduchu poletovala překrásná, čirá a zároveň sytá, vůně květin okolních luk, tečkovaných stádečky oveček a přesně tahle atmosféra na mně dýchla po prvním přivonění k DAISY, pro mně je nádherná…!!!

Nahlásit
  • 13.08.08

Je to zajímavé, ale já tam cítila i jablka. Je taková hezká. Ovocná. Jemná. Připomíná mi vůně typu Funny nebo Light Blue.Řekla bych nekonfliktní.

Nahlásit
  • 13.08.08

Tak já to mám bez jablek a z profláklých vůní bych ji přirovnala spíš k J'Adore bez okurek nebo vzdáleně k Chance Eau Fraîche. Jinak souhlasím - jemná nekonfliktní květinovka se špetkou vanilky.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Marc Jacobs Daisy

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Marc Jacobs Daisy

Líbí se mi (113) 54%
 
Neutrální (65) 31%
 
Nelíbí se (32) 15%

Hodnocení odbornice

  • 22.12.08

Daisy jsem zkoušela třikrát, abych zjistila, co na ní máte. Poprvé krátce poté, co se u nás objevila, nedávno znovu na popud čtenářek, které se nemohly dočkat recenze. A i po těch třech zkouškách se musím zeptat - co na ní máte? Hezký flakonek, určitě. Kytičky na uzávěru jsou boží vnuknutí, Marc Jacobs by měl návrháři flakonu osobně poděkovat....

číst více

Reklama


Reklama