Splash Orange

Značka:

Marc Jacobs

Rok:

2007

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, mandarinka, neroli, tamarind
SRDCE: pomeranč, vodní máta, frézie, bílá růže
ZÁKLAD: mech, rosa, bílá dřeva, tonka, ambrapižmo

  • 19.12.10

Do puntíku souhlasím se Širín. Z lehce nahořklé mandarinkové kůry na začátku se přes velmi rychlé a lehké vodní kytky uhladila do nasládle cedrového finále. Svěžest se prolíná od začátku do konce, ale je spíš tlumená a decentní. Rozhodně nejde o žádnou tuctová svěženku, ale spíš o nepříliš sladkou letní vůni na úrovni, typově připomínající Eau de Jardins nebo AA Pamplelune ve velmi jemné podobě.

Nahlásit
  • 25.11.10

Musím říci, že se mi vůně od této značky docela líbí. Uchvátili mě především dvě vůně; Blush a Marc Jacobs. Lola mi přijde příliš syntetická.
Tento velmi jednoduchý flakón, ne nepodobný Tarotům od Dolce Gabbany a složení v podstatě v duchu flakónu - průsvitné. Na zkoušku jsem tedy zvědavá.

Úvod začíná decentně a je na pomezí hořkosti a lehké sladkosti, což tam podle mě dělá ta mandarinka. Navozuje optimistickou náladu.
Ve své druhé fázi se jemně uhladí a ke slovu přicházejí bílé květy s citrusovým závojem. Myslím, že by tam klidně mohl být i jasmín, který tam cítím. Je to velmi povedená kombinace… svěží a skutečně optimistická… ne nijak řvavě, spíš tam se pro sebe navonět a těšit se z toho, navodit si příjemnou náladu. Stále vyvážená a hmatatelná hořká stopa.
Základ je především pižmově dřevitý, myslím, že je to cedr. Tonka ani ambra nejsou nijak výrazné, ale přes to patrné (především tonka) a tak, když se soustředíte, chlácholí vás vůně jemnou hřejivou notou, i když až do konce zůstává svěží jako na začátku.

I když nejsem moc na svěží vůně, tak když už po nich sáhnu, mám ráda hořké až trpké. Tahle vůně je velmi vyvážená s hořkým nádechem a krásně vás hladí od začátku až do konce.

Nahlásit

Hodnocení parfému Marc Jacobs Splash Orange

Líbí se mi (26) 81%
 
Neutrální (6) 19%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama