Rouge Royal

Značka:

Marina de Bourbon

Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: černý rybíz, jahody, zelený citron
SRDCE: ylang-ylang, jasmín, konvalinka

ZÁKLAD: terčovka, opopanax

od 117 Kč
  • 17.02.12

Drobné lesní jahody, jejich rozmačkané zelené lístky, smůla a dřevo. Rouge Royal je pěkná spolupráce sladkého červeného ovoce a znatelného pánského podtónu, který tvoří smůla a porce větvičníku. Na první dojem – hrůza, jahodový kompot a pánská kolínská, složky se spolu spíše perou než aby se doplňovaly, ale počáteční chaos netrvá dlouho a vůně se usadí.
Syté jahody podložené ylang-ylangem a jasmínem se harmonicky rozvoní a podporovány větvičníkem a nahořklou vůní lesní smůly vydrží až do konce.
Rouge Royal je potřeba dát trochu času. Start může být pro někoho divoký, ale vůně postupně zkrotne a k jahodám se přidá harmonie dalších složek. Objevuje se zde přesně ten samý pánský ocásek jako v Coco mademoiselle a v Liberté – jen ne kombinovaný s pomerančem, nýbrž s lesními jahodami.
Je to zvláštní kombinace a ne každý ji unese, někomu může houpat žaludkem, každopádně větvičník Rouge Royal posouvá z roviny lehce předvídatelných ovocenek někam výše. Je to zábavná vůně – trochu neučesaná, příjemně nektarová, ne tak pitomá jako spousta jiných podobných, a hlavně hodně, hodně jahodová. Nejkrásnější je asi hodinu a déle po rozvonění, sametové zastřené jahody s jasmínem, ne nepodobná mnohem známějším kouřovým jahodám ve Van Cleef.

Nahlásit

Hodnocení parfému Marina de Bourbon Rouge Royal

Líbí se mi (9) 64%
 
Neutrální (5) 36%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama