I-I Terralba

Značka:

Masque

Rok:

2013

Složení (ověřené)

HLAVA: šalvěj muškátová, zelená tangerina
SRDCE: myrta, tymián, lístky, smil listnatý
ZÁKLAD: masticha, jalovec, cypřišcedr

Popis parfému:

Autorem této vůně je Delphine Thierry.

  • 09.08.17

Terralba se nachází na Sardínii – kdysi dávno tady bývala poměrně významná obec a ve 12. století zde proto vzniklo i římskokatolické biskupství. Dnes tato oblast patří mezi vyhledávaná místní letoviska a stejnojmenný název nese i víno lisované z odrůd, kterým se daří právě v tomto jihozápadním cípu ostrova.
Terralbu z r. 2013 vytvořila Delphine Thierry (určitě si vybavíte třeba Tendre est la Nuit nebo Tulaytulah od Majdy Bekkali) a inspirací jí nepochybně byly všemožné středomořské ostrovy (vynechala Baleáry, neboť o vůni opalovacího krému nestála). Vybrala si z nich to nejvoňavější. Citrusy pocházejí ze zelené Kerkyry, pro mastix, pryskyřici z keře zvaného lentišek, se zastavila v jeho domovině, ostrově Chios. Následoval skalnatý Rhodos a sluncem vyprahlá Malta, cypřiš byl důvodem krátké zastávky na Kypru. Cedr z Libanonu koupila už z druhé ruky, byla by to příliš velká zajížďka. Šalvěj, tymián a jalovec jí vzhledem k hojnosti výskytu cestou nejspíše zavadily o klobouk.
Vůni otevírá krásný čistý terpentýn. Je znatelně šalvějově peprný a po chvíli i citrusový. Byliny nevoní čerstvě zeleně – spíš mi připomínají závěrečné fáze při přípravě pizzy – kuchař rozdrtí voňavou směs a posype s ní horký pokrm. Pryskyřice jsou všudypřítomné a harmonizují s vůní mírně nasládlého, prosušeného cedrového dřeva. Kolem se vznáší prach skal a rozpraskaná zem je pokrytá jehličím, které ještě vítr nestačil sfouknout z útesů. Je to neuvěřitelné, ale moře do vůně vlastně neproniklo. Snad jen mírná stopa slanosti v dojezdu …. Ale tu jsem si možná vsugerovala.
Masque Milano je moje stálice a sázka na jistotu. Nic se na tom nemění ani po sblížení se s touto vůní – mohu (a chtěla bych) nosit všechny jejich parfémy, Terralbu ideálně právě teď v létě. Nicméně pokud by už došlo na lámání chleba a já se musela rozhodnou, právě ji bych mírně popostrčila na pánskou stranu poličky.

Nahlásit

Hodnocení parfému Masque I-I Terralba

Líbí se mi (5) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama