I-III Russian Tea

Značka:

Masque

Rok:

2014

Složení (ověřené)

HLAVA: máta, černý pepř, malina
SRDCE: černý čaj, magnolia, smil listnatý
ZÁKLAD: akord kůže, bříza, kadidlo, labdanum

Popis parfému:

Autorem této vůně je Julien Rasquinet.

  • 13.05.16

Váňo, Váňo, Ivane, to je tedy jízda! Trojka uhání šírou matičkou Rusí, cestující jsou zahaleni v kožešinách od hlavy k patě. Sáně se občas propadají a zpomalí – brzy bude jaro a pod břízkami se objevují ostrůvky šedohnědé polorozmrzlé země. Blížíme se k Jantarové komnatě a děda Mráz se mě už poněkolikáté zeptá, jestli mi není zima. Říká mi děvče, a tak nechci být nezdvořilá, ale něco na zahřátí bych uvítala. Konečně! Na stole pirohy právě vytažené z trouby, silnostěnné stakany a na výběr dva druhy čaje – černý, tak silný, že v něm lžička stojí, a voňavý mátový. Nabízíme si malinový džem a hustou nažloutlou smetanu, hodujeme a veselíme se ….
K vůni jsem přistupovala s velkým respektem a první kontakt mi dal zapravdu. Něco tak koncentrovaného se jen tak necítí. Hutná, téměř neprůhledná, i vůní mi připomíná med, který je nějakou dobu přechovávaný ve sklenici. Která ze složek by to mohla mít na svědomí? Slaměnka (pobavilo mě její označení smil listnatý :lol:) společně s labdanem? Ostatní složky jsou jasné a voní tak, jak se od nich očekává. Prolínají se, mísí, zpočátku zaznamenávám jasný mátový nástup; v symbióze s břízou a kůží voní jako tygří mast – hit 80. let blahé paměti. Vůně dračice se zklidňuje a na kráse jí to neubírá – ba právě naopak. Najednou je hebká, přítulná, mazlivá, z tygra ussurijského se stává ušlechtilá ruská kočka. Pohladit se nechá, ale jen když ona bude chtít.
Závěje sněhu a mráz nejsou vůbec podmínkou, naopak, v teple (tím nemyslím tropy) se možná vůně rozvine ještě lépe. Ale buďte vůni rovnocennou partnerkou – ustrašenou chudinku by zadupala do země! :mavam:

Nahlásit

Hodnocení parfému Masque I-III Russian Tea

Líbí se mi (10) 63%
 
Neutrální (1) 6%
 
Nelíbí se (5) 31%

Reklama


Reklama