Lei

Značka:

Mazzolari

Složení (neověřené)

kakao, labdanum, vanilka, pačuli, dřeva

  • 29.11.14

Krásná čokoládová vůně, ale ta čokoláda tam není prvoplánová. Všechny složky ji společně vykouzlí. Není to čokoláda jako v parfémech, které se tak jmenují (Mat Chocolat nebo Gourmand Coquin), ale jemná a hebká vůně, která čokoládu spíš připomene. V začátku se na chvíli objeví závan hořkých citrusů, ale dlouho se nezdrží. Jinak se vůně nijak výrazně nemění a nejvýraznější zůstává kakao v závěru s trošičkou cedru. Přišlo mi, že tam cítím i kadidlo, ale může to být labdanum. Takový pryskyřičně zakouřený podtón. Krásně příjemně sladká, tak akorát. Výdrž je neskutečná a i po dlouhé době voní stále nádherně.

Nahlásit
  • 17.06.11

La sonata para chocolate … Lei …

… večerní temnotou tiše kráčíš a sychravé ticho se stává ozvěnou tvé duše.
Sychravé ticho a v dáli mdlé světlo z několika lamp. … psst! Zastavíš se … … pouhých pár kroků od cíle, pár kroků od něho …, pár kroků od starých do noci skrytých vrat. … těch zatracených vrat!

Podivný úsměv na rudých rtech … úsměv?! … nebo jen vzdech?
Přemýšlíš … o čem, probůh? Vždyť odpověď znáš … … ya nunca, seňor!

Večerní temnotou tiše kráčíš s podivným úsměvem na rudých rtech … … jsi jen ty, noc … chlad.
S každým krokem více odhodlána … vstříc svobodě … jen stále dál od těch zatracených vrat!

Lei je zvláštní, teplá a tajemná vůně. Lei je vůní protikladů. Hřích a nevinnost, smyslnost, rozkoš nebo tiché rozjímání? Vše se vám zde nabízí, vše můžete prožívat, ale pokud ano, tak celou bytostí. Lei vás pohltí, ponoříte se do světa imaginace … můžete být kým chcete … zde se vám dokonce nabízí i nezřízená porce dekadence.
Jednotlivé složky jsou těžko uchopitelné. Tato vůně je celistvost v tom pravém slova smyslu … dokonalá souhra. Ano, lze ji rozebírat jako skládačku a pídit se po jednotlivých složkách - bergamot, santalové dřevo, kakao, labdanum, vanilka … ale proč? Z čeho se skládá nádherná skladba, jedinečný obraz … láska …? Vše je prožitek a není třeba přemýšlet … prožíváme je.
To stejné můžete s Lei.

Nahlásit
  • 31.05.11

dostal vás na vypracované svaly?, hluboké modré oči?, neodolatelný úsměv? Mě Lei dostává na čokoládu. Když jsem vzoreček dostala do ruky, pod víčkem malého rozstřikovače byla kapička vůně. Přičichla jsem a do chřípí natáhla luxusní odér krásných vonných tyčinek. Mno..
Chvilku to trvalo, než jsem se odhodlala stříknout to na sebe. Ale stálo to za to. Rozvinula se přede mnou orientální dobrůtka jako plný stůl prohýbající se pod tíhou samých vybraných lahůdek. Dřevo vydává vůni pryskyřice, pár kapek z čokoládové fontány steklo a vám nedá abyste jednu tajně prstem nenabrali a neolízli, takové potěšení! Přinesli vanilkový dort a nabírají velkými lžícemi a servírují královské porce před vás a vaše spoluhodovníky.
Ladně vplují břišní tanečnice a jemná hudba dokresluje atmosféru. Všeho je dostatek co hrdlo ráčí. Jste na hostině, nežinýrujte se. Tohle si musíte užít!

Fragrantica: notes of bergamot, cedar, cocoa patchouli, sandalwood, vanilla, vetiver and Labdanum.

Nahlásit

Hodnocení parfému Mazzolari Lei

Líbí se mi (13) 72%
 
Neutrální (4) 22%
 
Nelíbí se (1) 6%

Reklama


Reklama