Miller Harris Citron Citron
 

Citron Citron

Značka:

Miller Harris

Rok:

2000

Složení (ověřené)

citrusy, máta, bazalka, majoránka, kardamom, kmíncedr

Kategorie:

citrusová, citrusově květinová

od 1159 Kč
  • 27.03.15

Předem podotýkám, že Citron Citron mě nenadchnul, a to ze dvou důvodů - jednak měl na mé kůži opravdu minimální výdrž, během doslova pár hodin byl pryč, jednak mi jeho první závan i při opakovaném testování připomínal svou bylinkovou hořkostí kapky proti kašli.
Je fakt, že velkou částí magie parfémů je, jak reagují právě na kůži nositele, proto pro někoho může být Citron Citron tou pravou vůní, ale mě připadala plochá, nerozvíjející se a mizející. Tam, kde se jiní recenzenti rozplývali nad svěží kombinací citrusů a máty, já prostě cítím nemocniční kapky, což není něco, co by mě nadchlo.
Ale je fakt, že se jedná o vůni neutrální, tedy unisexovou, dokážu si představit, že pokud se někomu na kůži chová lépe, než mně, že ji mohou nosit pánové i dámy.

Nahlásit
  • 26.12.09

Hm, pěkná vůně, připomíná mi trochu nějaké mentolové bonbóny se šalvějí. Taková chladivá, větrová.

Nahlásit
  • 28.07.09

Název vůně je tak jednoduchý a prostý, až je krásný. Není to špatný tah - často se setkáváme s komplikovanými jmény slibujícími různé nadpozemsky strhující zážitky z vůně a kolikrát z toho k našemu zklamání nevykoukne nic zářného, nic nového, dokonce často ani nic hezkého … Citron Citron se naopak svým názvem sama trochu podceňuje, tudíž z tohoto hlediska vás po vyzkoušení jistě mile překvapí, protože zdaleka není jen o citrónu …

Hned v úvodu krom velmi pěkných citrónů (ani moc kyselých, ani sladkých) zaznamenáte stejně příjemnou mátu a také bazalku. Majoránka, uvedená ve složení, je ve vůni také, ale z bylinek je cítit nejméně intenzivně. Citrón i byliny jsou jako opravdové - tak živé a čisté, až máte pocit, jako byste si je právě přinesli čerstvé ze zahrádky. Výsledkem je nesladká, unisexová, citrusově bylinná a velice příjemná letní vůně. Za předpokladu, že tento typ vůní máte rádi, se vám bude jistě líbit.
Mírně problematická by ovšem mohla být nadcházející fáze, ve které se nám zčista jasna objeví složka u letní vůně přinejmenším nečekaná a tou je kmín. Ten je obvykle vnímán dvěma různými způsoby. Jedněm voní smyslně živočišně a právě o to jistě stvořitelce vůně, Lyn Harris, v tomto případě šlo - chtěla nás překvapit a to se jí rozhodně povedlo. Kdo by si pomyslel, že v citrusově bylinné a nekomplikované letní vůni nalezneme nakonec mírně lechtivou, svůdnou složku? Na druhou stranu nutno dokončit, proč jde o složku „mírně problematickou“: druzí totiž vnímají kmín naopak jako nepříjemně upocený. Na obojím vyhodnocení něco je. Záleží už opravdu jen a pouze na vašem nosu, co si vybere – zda upocenost či smyslnou živočišnost. Raději tedy přeci jen vůni nejprve vyzkoušejte.
Aby se nezdálo, že od vůně odrazuji a považuji ji za nepěknou, poznamenávám, že královně kmínových vůní (kterou si pro její poctivou dávku kmínu vychutnat bohužel neumím, protože už ji právě vnímám jako upocenou) – známé kontroverzní Kingdom (Alexander McQueen) - nesahá co do kmínu Citron Citron zdaleka ani po kotníky. Citron Citron je kmínem sice nevšední počin, ale nevšední zdravě – je krásná a oslňující. Je to TO něco nového, po čem neustále prahneme. Přesto však i ve chvíli, kdy jí kmín vévodí, si zachovává zdrženlivost, lehkost a jemnost.

Jako obvykle až jako poslední se nám ukáže cedr, který vůni příjemně prozáří, ale žádnou složku přitom nepřetluče. Často se setkávám s tím, že je cedru ve vůni příliš a s koncem vůně pěkně zatočí – posune ji někdy až příliš do pánska. Zde se ovšem podařilo nadávkovat ho s takovým citem, že vůni téměř vůbec nepromění, jen ji zlehka prosvětlí. Zkrátka tentokrát je jeho entrée velice nenápadné, což velmi chválím.

Záverečnou poznámku bych ráda věnovala vyzdvižení té úplně nejlepší vlastnosti vůně Citron Citron – ne, nebude o kmínu … Už možná rozumím tomu, proč se vůně jmenuje Citron Citron. Ač zprvu vzezření prostého, oslnila mne nakonec Citron Citron, krom bylinek a kmínu, především naprosto nevídanou výdrží citrónu – představte si, že už jsem na samém konci vývoje – tam kde voní cedr a vůně pozvolna začíná slábnout a přesto stále cítím krásný jemný Citron Citron …

Nahlásit

Vlastnosti vůně Miller Harris Citron Citron

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Miller Harris Citron Citron

Líbí se mi (13) 65%
 
Neutrální (5) 25%
 
Nelíbí se (2) 10%

Reklama


Reklama